Dieta od profesjonalisty – czy warto?

HomeZdrowie i uroda

Dieta od profesjonalisty – czy warto?

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?
Bezpieczne sporty do trenowania dla każdego
Alergia i dolegliwości alergiczne.

W dobie epidemii otyłości wiele osób decyduje się na dietę odchudzającą ułożoną przez specjalistę. Obecnie w każdym mieście można znaleźć przynajmniej jednego dietetyka, wielu z nich ogłasza się również w internecie. Czy warto zapłacić za indywidualnie ułożoną dietę?
Otyłość to niemalże przykra wizytówka naszych czasów. Sporą nadwagę mają już kilkuletnie dzieci. Dodatkowe kilogramy to nie tylko kwestia estetyki. To również zwiększone ryzyko chorób układu krążenia, układu pokarmowego, niewydolności oddechowej, obniżonej odporności, a nawet nowotworów.

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że z otyłością nie ma żartów i podejmuje kroki, by zdrowo zrzucić wagę. A co z tymi, którzy po prostu nie potrafią schudnąć? Im na przeciw wychodzą specjaliści – dietetycy. Dietetyk zbierze podstawowe informacje o osobie, w tym wagę, wzrost, tryb życia i alergie. Na podstawie zebranych danych ułoży dietę odpowiednią dla danego pacjenta, zbilansowaną, zdrową, pełną składników odżywczych. To ogromna zaleta korzystania z pomocy specjalisty. Nasza dieta będzie miała odpowiednio wyważone makroskładniki, a przy okazji będzie zdrowa i sycąca.

Dobry dietetyk będzie w stanie ułożyć naprawdę smaczne menu. Zdrowa dieta nie musi, ba, nawet nie powinna być monotonna. Ponadto, dzięki z góry ułożonemu menu, łatwiej będzie sporządzać listę zakupów. Dzięki temu nie będziesz marnować jedzenia, ani wydawać pieniędzy na niepotrzebne i niezdrowe przekąski. Jeśli nie lubisz gotować, poproś dietetyka o mało skomplikowane dania. Dobrze jest ustalić taki sam obiad na dwa dni, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu.

Kolejnym plusem jest fakt, że mając gotowe przepisy, nie musimy główkować, co i jak przyrządzać danego dnia. Zawsze też można skontaktować się z dietetykiem prowadzącym, by rozwiać ewentualne wątpliwości, znaleźć wartościowe zamienniki czy poprosić o radę. Nie oznacza to, że z góry ustalona dieta jest bez wad. Należy skrupulatnie planować zakupy, czasami nawet rezygnować z ulubionych potraw czy składników. Osoby, które prowadzą rozrywkowy tryb życia najpewniej będą miały trudności z porzuceniem alkoholu, rezygnacją z częstych wypadów do kawiarni czy restauracji. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że rezultaty stosowania diety, jeśli nie będą połączone z aktywnością fizyczną, nie dadzą od razu oszałamiających efektów.

Warto jednak podjąć kroki, oddać się w ręce specjalisty i gubić zbędne kilogramy. Nie należy zniechęcać się słabym postępem – lepszy mały postęp, niż żaden! Zwłaszcza osoby, które wielokrotnie w przeszłości zaczynały różnorakie diety, lecz wracały do starych nawyków, powinny skusić się na wizytę – na żywo lub online – u dietetyka. Warto zainwestować w swoje zdrowie i urodę.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0