Co zrobić gdy nie możesz zabrać zwierzaka na wakacje?

HomeTurystyka

Co zrobić gdy nie możesz zabrać zwierzaka na wakacje?

Rower crossowy – dla kogo?
Jak zapakować walizki? Niezbędnik turysty.
Język francuski w Kanadzie – Prowincja Manitoba i język Mitchif

Kochamy nasze pupile bez względu na to, czy są to koty, psy, świnki morskie czy gekony. Dostarczają nam rozrywki, miłości, poczucia, że jesteśmy ważni, pozwalają się sobą opiekować, albo nawet oni opiekują się nami. Życie z nimi jest o wiele bardziej wartościowe, tylko co zrobić z nimi w czasie wakacji lub innych wyjazdów, gdzie nie możemy, albo zwyczajnie nie chcemy ich zabrać?

Sąsiedzi, przyjaciele, rodzina

Obserwując liczne profile fundacji i schronisk na portalach społecznościowych z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że w dalszym ciągu podchodzimy do adopcji i przygarniania zwierzaków bardzo lekkomyślnie i nieodpowiedzialnie. Decyzje podejmujemy pod wpływem chwili, albo na odczepnego, bo dzieci proszą nas już rok i mamy dość tego tematu. Gdy przychodzi okres wakacyjny, pozbywamy się problemu na stacjach benzynowych, na wsiach w lasach, parkach, albo zostawiamy go na poboczu autostrady.

Zanim jednak podejmiemy tak radykalne kroki zastanówmy się, czy naprawdę nie mamy co zrobić ze zwierzakiem? Bardzo często zapominamy o tym, że wśród naszych przyjaciół, rodziny czy sąsiadów znajda się miłośnicy zwierząt, albo po prostu życzliwe osoby, które będą mogły pomóc i zaopiekować się naszymi pupilami. Nie musza spędzać z nimi tyle czasu co my, ale mogą podejść chociaż raz dziennie żeby uzupełnić zapas jedzenia i wody, chwilę się pobawić i sprawdzić, czy nie dzieje się nic złego. Jeżeli macie kogoś komu ufacie bezgranicznie, to może nawet uda się, aby taka osoba na czas Waszej nieobecności zamieszkała w Waszym mieszkaniu? A może inni Wasi znajomi mają już zwierzaki tego samego gatunku, lub nawet innego, ale na tyle przyjacielskie, że zaakceptują nowych kolegów na jakiś czas? Zawsze w takiej sytuacji można nasze pupile podrzucić do kogoś, z kim spędzą czas, będą miały dom i opiekę i nie będą same.

Fundacja adopcyjna

Jeżeli masz zwierzaka z fundacji, to w sytuacji podbramkowej warto też zwrócić się do nich z prośbą o pomoc. Fundacje są bardzo aktywne i opiekują się tysiącem niechcianych czworonożnych, ale często też pomagają w znalezieniu opieki podczas nieobecności właścicieli w domu. Warto zapytać o pomoc bezpośrednią, albo o poradę gdzie szukać rozwiązania.

Hotele dla zwierzaków

Ostatecznością, jeżeli nikt z Twoich bliskich nie jest w stanie pomóc, możesz skorzystać z usług hoteli dla zwierząt. Twoi puchaci przyjaciele znajdują się wtedy pod opieką specjalistów, dostaną stałe posiłki i niczego im nie zabraknie – może poza Twoją obecnością. Minusem takiego rozwiązania są jednak koszty i fakt, że nasi przyjaciele mają kontakt z innymi zwierzakami. Istnieje wtedy ryzyko, że pomimo świetnych towarzyszy i rewelacyjne zabawy w grupie zarażą się jakąś chorobą lub pasożytem, a niestety całe leczenie zostaje już wtedy po naszej stronie.

Warto jednak szukać rozwiązań, pomocy i pomysłów i podchodzić z dużą odpowiedzialnością do podjętych decyzji. Pamiętajcie, że nikt nie zasługuje na to, żeby stracić dom – szczególnie bezbronne zwierzaki, które niczym nie zawiniły.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0