Jak zapakować walizki? Niezbędnik turysty.

HomeTurystyka

Jak zapakować walizki? Niezbędnik turysty.

Międzyzdroje – czy warto wybrać się tu na wakacje?
Język francuski w Kanadzie – Prowincja Manitoba i język Mitchif
Rower crossowy – dla kogo?

Nie da się wyjechać na wakacje bez walizki, albo co najmniej średniej wielkości plecaka. Jeżeli dodatkowo masz dzieci, to wiesz, że zapakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, to duże wyzwanie. Znamy też osoby, które do walizki pakują więcej niż jest to konieczne, ale czy słusznie? Jak więc ogarnąć wakacyjną walizkę bez obawy, że czegoś zapomnimy?

Cel podróży i lista

Przede wszystkim zastanów się jaka będzie pogoda w miejscu do którego zmierzasz. Największą część naszej walizki zajmują ubrania i obuwie. Kierując się w ciepłe rejony będziesz potrzebował więcej szortów, czy bluzek na krótki rękaw. Jedna para długich spodni i bluza z długim rękawem powinny więc spokojnie wystarczyć. Jeżeli wybierasz się w chłodne rejony, to zasada powinna być odwrotna. Cieplejsze rzeczy powinny stanowić większość wyposażenia walizki, ale to też nie oznacza, że musisz zabrać 3 kurtki.

Zastanawiając się również nad spakowaniem walizki warto zrobić rozeznanie, czy w miejscu do którego jedziesz znajduje się pralka. Jej obecność powinna mieć duży wpływ na rozmiar Twojej walizki, ponieważ zawsze w razie potrzeby można z niej skorzystać i odświeżyć zapakowane ubrania.

Samo pakowanie walizki również ma znaczenie. Zwijając ciuchy w ruloniki zaoszczędzisz miejsce, ponieważ ubrania będą do siebie ciasno przylegać, a dodatkowym atutem tej formy jest fakt, że bluzki czy koszule nie będą aż tak bardzo wygniecione. Rolując ubrania, można je idealnie dopasować do rozmiarów walizki i zaoszczędzić w niej sporo miejsca na inne niezbędne przedmioty.

Pomocna w zapakowaniu walizki będzie lista niezbędnych rzeczy. Warto wypisać na niej wszystko co chciałbyś zabrać, a następnie przejrzeć  ją ponownie i ustalić priorytety, co tak naprawdę będzie Ci niezbędne. Sam zobaczysz, że podczas pakowania się z listą, połowa wypisanych przedmiotów po prostu z niej zniknie.

Podróż z dziećmi

Pakowanie walizki najmłodszych członków naszej rodziny, to nie lada wyzwanie. My, możemy się przegrzać, albo zmarznąć. Szybko się zregenerujemy, ale nie chcemy dostarczać takich wrażeń naszym pociechom. Ich walizki zawsze są przygotowane na wiele scenariuszy. Warto zatem zapakować letnią i ciepłą odzież, zmienne buty, ulubioną maskotkę i cieszącą się największym zainteresowaniem zabawkę.

Jeżeli myślisz o zapakowaniu jednej wspólnej, rodzinnej walizki, to rozważ opcję, aby dziecko miało swoją własną. O wiele łatwiej wtedy o miejsce do pakowania, a tym samym o porządek logistyczny. Dzięki temu szybciej będziesz mógł odnaleźć potrzebne rzeczy i każdy z członków rodziny będzie cieszył się porządkiem. Walizka najmłodszych to też często dodatkowa przestrzeń na przewiezienie rzeczy kupionych podczas wakacji. Jeżeli nie podróżujesz samochodem, to znacznie łatwiej będzie przemieszczać się z pamiątkami w walizkach, niż z dodatkowym bagażem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0