Międzyzdroje – czy warto wybrać się tu na wakacje?

HomeTurystyka

Międzyzdroje – czy warto wybrać się tu na wakacje?

Pluskwy w hotelach i miejscach publicznych: jak się przed nimi chronić podczas podróży?
Język francuski w Kanadzie – Prowincja Manitoba i język Mitchif
Rower crossowy – dla kogo?

Międzyzdroje, to średniej wielkości miejscowość położona tuż przy Świnoujściu, w której na nudę nie można narzekać, szczególnie w wysokim sezonie. Lato napędza w tym mieście życie, a liczne atrakcje przyciągają co roku turystów nie tylko z Polski. Czy jednak jest to miasto, do którego warto jechać? Wszystko zależy jakie mamy oczekiwania względem naszego wypoczynku.

Międzyzdroje to świetne miejsce dla dzieci

Jak w przypadku każdej miejscowości nadmorskiej, główną atrakcją Międzyzdrojów jest morze. Szeroka, piaszczysta plaża kilometrami ciągnie się wybrzeżem, a w sezonie letnim ciężko znaleźć na niej ustronne miejsce. Jednak morze i plaża to nie wszystko, bo kiedy pada, wieje i pogoda nie sprzyja wodnym rozrywkom, to największy problem pojawia się w sytuacji, kiedy nad Bałtyk wybraliśmy się z dziećmi. W Międzyzdrojach nasze pociechy nie będą się nudzić.

Atrakcje mogą w takiej sytuacji zapewnić liczne miejsca i punkty rozrywki, które sprawiają radość nie tylko tym najmłodszym. Dzieci chętnie odwiedzają miejscowe wesołe miasteczko, w którym czekają na nie karuzele, bańki wodne, strzelanie do celu, trampoliny, samochodziki czy stoły bilardowe. Idąc kawałek dalej ku promenadzie możemy zwiedzić Oceanarium, Muzeum figur Woskowych, labirynt luster, kino 5D, czy Aleję gwiazd.

Jeżeli skończą nam się atrakcje w centrum, to nieco dalej znajdziemy park linowy, zagrodę żubrów, Woliński Park Narodowy lub Bałtycki Park Miniatur.

Sympatycy zwiedzania

Międzyzdroje mogą okazać się przystanią dla tych, którzy lubią zwiedzać i aktywnie spędzać czas. Dreptając plażą lub płynąc statkiem możemy dostać się do Świnoujścia. Stamtąd już tylko rzut berem do latarni morskiej i fortu Gerharda. Fani lochów, podziemia, armat i czołgów będą zachwyceni.

Rowerem lub samochodem możemy wybrać się nieco dalej w kierunku Lubina, gdzie główną atrakcją jest Grodzisko z punktem widokowym na Zalew Szczeciński. Po drodze warto też zajrzeć do Wapnicy aby nacieszyć oczy Turkusowym Jeziorem, którego kolor wody sprawia, że czujemy się jak na wczasach zagranicą.

Podróżując po wyspie Wolin możemy też zwiedzić takie obiekty jak Fort Anioła, Centrum Słowian i Wikingów, Muzeum Bunkier V-3, a także odwiedzić liczne jeziora i rezerwaty, w których zdecydowanie nie zabraknie nam obcowania z przyrodą.

Nawet jeżeli nie mamy ochoty, albo nie mamy czym podróżować po całej wyspie Wolin, to plażą możemy dojść do Wolińskiego Parku Narodowego. W parku czeka na nas dużo spokoju, zieleni i o wiele mniejszy tłum niż na plaży. A jeżeli już jesteśmy na plaży, to przechodząc Woliński Park Narodowy, kierując się piaszczystym wybrzeżem przed siebie, spotkamy liczne skałki i kamienie osadzone na wodzie, nieprzebrane muszelki i żywe meduzy cieszące się brakiem turystów.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0