Laptopy poleasingowe – jak zaoszczędzić na sprzęcie

HomeHandel

Laptopy poleasingowe – jak zaoszczędzić na sprzęcie

Smartwatch z aplikacjami  – inteligentne urządzenie na Twoim nadgarstku
Co mają do zaoferowania metalowe nogi do ławki?
Jak nie dać się internetowym oszustom? 5 złotych zasad

Leasing zazwyczaj kojarzy nam się z użytkowaniem samochodów do celów prywatnych lub służbowych, jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą. Jednak w dzisiejszych czasach leasingować można praktycznie większość sprzętów, o ile dysponujemy odpowiedni przygotowaną umową. Podobnie jest z chociażby sprzętami IT, takimi jak laptopy.

Device as a service

Coraz więcej firm upatruje zyski w wypożyczaniu sprzętu za opłatą abonamentową firmom prywatnym, które nie chcą inwestować we własny sprzęt, który następnie trzeba amortyzować. Możemy porównać taką działalność do leasingu sprzętu, ponieważ spełnia ona wszelkie przesłanki. W zależności od działalności firmy użyczającej sprzęt, istnieje możliwość wykupienia użytkowanego laptopa, drukarki lub innego urządzenia po okresie trwania umowy za znacznie niższe kwoty. Najczęściej są to sprzęty, które wykorzystywane były przez korporacje, a następnie po okresie 2-3 lat zostały zwrócone do dostawcy i wymienione na nowe w ramach kolejnej umowy leasingowej. Sprzęt poleasingowy przywracany jest do ustawień fabrycznych. Kasowane są wszystkie dane zapisane przez użytkownika, jeżeli nie zostało to uczynione wcześniej przez firmę lub osoby leasingujące sprzęt, a następnie, o ile jest to konieczne, poddawany jest renowacji oraz aktualizacji oprogramowania.

Czy warto inwestować w sprzęt poleasingowy?

Inwestycja w chociażby laptopy poleasingowe to dobra praktyka bez względu na to czy jesteśmy na początku własnej działalności gospodarczej, czy też już w pełni rozkręcamy własny interes. Co więcej, jeżeli jesteś osobą prywatną i chciałbyś skorzystać z oferty poleasingowej, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Niebywałym plusem z nabycia laptopów poleasingowych jest cena, która jest znacznie niższa niż wartość nowiutkiego sprzętu z salonu. Czasem nawet o kilka dobrych stówek. Drugim atutem jest fakt, że otrzymujemy sprzęt w bardzo dobrym stanie technicznym w zależności od zaszeregowania go do poszczególnych klas jakościowych. Najczęściej wyróżniamy klasy A, A+, B, R, RW i N.

Klasy jakościowe oznaczone literką R oznaczają produkty, które zostały poddane renowacji fabrycznej mogą posiadać w dalszym ciągu gwarancję. Ciekawostką jest grupa jakościowa określona literą N, ponieważ zaliczany jest do niej całkowicie nowy sprzęt. To oznacza, że laptopy poleasingowe można dostać w bardzo przystępnej cenie oraz nienagannym stanie.

Podobnie, jak w przypadku leasingu samochodowego, po okresie samego umownego wykorzystywania sprzętu, użytkownik ma pierwszeństwo w wykupie danego sprzętu. Po okresie leasingu określonego w umowie, może zadecydować czy decyduje się na przedłużenie umowy leasingowej i wynajęcie nowego sprzętu, czy jednak woli wykupić komputer już użytkowany.

Co jest bardziej opłacane? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Porównując wartość nowiutkiego laptopa prosto z salony w stosunku do nowych modeli pojawiających się na rynku, można zaryzykować stwierdzenie, że w dzisiejszych czasach, przy ilości produkowanego sprzętu IT i co rusz pojawiających się nowinkach technologicznych, nie opłaca się kupować nowego laptopa, który w mgnieniu oka traci na wartości, zwłaszcza, gdy mamy do dyspozycji takie możliwości jak leasing sprzętu IT oraz wykup sprzętu poleasingowego. Dodatkowo odkupienie laptopów poleasingowych, to spora oszczędność dla firmy, a także dla prywatnego portfela. W dobie pandemii, szerzącej się pracy zdalnej, a tym samym konieczności zapewnienia swoim pracownikom narzędzi do pracy z domu, koszty związane z wyposażeniem pracownika do wykonywania pracy rosną. Zarówno leasing sprzętu, jak możliwość odkupienia sprzętu poleasingowego, są w stanie przyczynić się do oszczędności bez uszczerbku na jakości wykonywanej pracy przez osoby zatrudnione. Podobnie w przypadku użytkowników prywatnych. Pozbycie się znacznej sumy pieniędzy na zakup laptopa, to nie lada wydatek. Nie każdy może pozwolić sobie od tak na wypłatę takiej sumy. Laptopy poleasingowe wydają być się rozwiązaniem na miarę niejednego Kowalskiego, który potrzebuje narzędzi do pracy i nauki.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0