W jaki sposób zadbać o dłuższą żywotność i nienaganną czystość narożnika?

HomeDom i ogród

W jaki sposób zadbać o dłuższą żywotność i nienaganną czystość narożnika?

5 wskazówek, jak urozmaicić swój ogród
Żaluzje drewniane jako element modnej i funkcjonalnej przestrzeni
Dlaczego warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości?

Narożnik to niezwykle popularny wybór do salonu na planie wielokąta. Pozwala skuteczniej zagospodarować wolną przestrzeń, a jednocześnie, stworzyć przytulny zakątek sprzyjający odpoczynkowi po kolejnym dniu pracy. Niezwykle istotne jest prawidłowe czyszczenie narożników. Tylko w ten sposób można zadbać o nieskazitelną czystość tapicerki, a także zachować wygląd mebla w idealnym stanie. Pranie tapicerki meblowej warto powierzyć profesjonalnej firmie czyszczącej, która dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz specjalistycznymi detergentami.

Dlaczego warto zlecić pranie narożników specjalistom?

Tapicerki meblowe są wykonane z trwałych materiałów, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Źle dobrana metoda może nieodwracalnie uszkodzić tapicerkę. Firmy czyszczące dysponują nowoczesnym sprzętem, a także różnorodnymi detergentami, które można dostosować pod kątem konkretnego mebla. Dzięki temu, usługa jest zrealizowana w taki sposób, aby nie uszkodzić tapicerki.

Czyszczenie tapicerki zrealizowane przez fachowca przynosi długotrwałe efekty, które utrzymają się nawet przez kilka miesięcy. Warto pamiętać, że chodzi nie tylko o kwestie czysto estetyczne, ale również o bezpieczeństwo domowników. Nieprana tapicerka może być domem dla roztoczy oraz bakterii mających szkodliwy wpływ na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego warto zaufać profesjonalistom i zlecić im profesjonalne czyszczenie narożników oraz innych mebli tapicerowanych. To również dobra okazja, aby pomyśleć o praniu wykładzin.

W jaki sposób skorzystać z usług firm czyszczących?

Firmy oferujące pranie tapicerki meblowej działają niemal w każdym dużym mieście, takim jak Warszawa oraz w okolicach. Dzięki temu, nie powinieneś mieć problemu z wyborem firmy w Twojej okolicy. Usługa prania tapicerki jest realizowana w domu klienta, dzięki czemu, nie ma konieczności kosztownego transportu i przenoszenia mebli. Wystarczy umówić się na dogodny termin. Fachowiec zajmie się przygotowaniem mebli oraz zabezpieczeniem przestrzeni dookoła. Dobrą wiadomością dla klientów biznesowych jest to, że firmy działają także w weekendy, a w razie potrzeby, w godzinach wieczornych, co umożliwia na przykład pranie wykładzin w biurze pod nieobecność pracowników.

Dokładne odkurzanie tapicerki meblowej

Zanim rozpocznie się profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej, fachowiec przygotuje przestrzeń, a także zadba o dokładne odkurzenie. W ten sposób można pozbyć się włosów, sierści zwierząt domowych, kurzu, pyłków, a także drobnych okruchów o ostrych krawędziach. Są one szczególnie groźne, ponieważ mogą odpowiadać za przecieranie się materiału. Precyzyjne odkurzanie z uwzględnieniem głębszych warstwa tapicerki to dodatkowa korzyść, którą zyskujesz, decydując się profesjonalne pranie narożników, kanap oraz innych mebli tapicerowanych.

W jaki sposób prane są meble tapicerowane?

W zdecydowanej większości przypadków realizowane jest tzw. pranie ekstrakcyjne. W tym celu stosuje się nowoczesne odkurzacze piorące, a także ekstraktory ciśnieniowe. Metoda polega na równomiernym rozprowadzeniu preparatu prespray, który rozmiękcza i rozpuszcza zabrudzenia, dzięki czemu, można je łatwo usunąć. Następnie, brud wraz z preparatem jest odsysany, a tapicerka wstępnie przepłukiwana. Czyszczenie tapicerki metodą ekstrakcyjną jest niezwykle skuteczną metodą i pozwala wyeliminować nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Jeśli na materiale pozostaną widoczne zabrudzenia, wówczas można wykorzystać specjalistyczne odplamiacze.

Czy pranie tapicerki jest skuteczne przeciwko wszystkim zabrudzeniom?

Z reguły tak. Zaawansowany sprzęt w połączeniu z nowoczesnymi detergentami przynoszą znakomite efekty i pozwalają usunąć najbardziej uporczywe zabrudzenia. W przypadku szczególnie uciążliwych plam, wykorzystywane są odplamiacze przeznaczone do stosowania miejscowego. Niemniej jednak, czasami zdarzają się stare zabrudzenia i przebarwienia, których nie można usunąć w stu procentach. Dlatego, jeśli tapicerka zostanie mocno ubrudzona, warto jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów. Domowe sposoby radzenia sobie z takimi plamami mogą przynieść więcej szkód, niż użytku, a nawet doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia materiału. Dlatego, tak istotne jest pranie tapicerki dostosowane pod kątem konkretnego materiału.

Jakie zalety posiada profesjonalne czyszczenie narożników?

Zastanawiasz się, czy warto powierzyć meble fachowcom? Taka usługa może zagwarantować Ci długą listę korzyści. Poniżej prezentujemy najważniejsze zalety, jakie możemy przypisać profesjonalnemu praniu tapicerki meblowej. Oto one:

  • Metoda pozwala uzyskać nienaganną czystość tapicerki i wyeliminować przykre zapachy, zastępując je zapachem czystości i świeżości.
  • Pranie tapicerki ma korzystny wpływ na jej żywotność. Środki chronią przed blaknięciem i płowieniem, a także ograniczają wchłanianie się ewentualnych plam w przyszłości.
  • Specjalistyczne czyszczenie tapicerki meblowej pozwala pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów, takich jak: roztocza, bakterie oraz alergeny. Ma to ogromny wpływ na poziom zdrowia oraz samopoczucie domowników.
  • Czyste i pachnące meble zapewnią Ci oczekiwany poziom relaksu po kolejnym dniu pracy, a efekt świeżości utrzyma się przez wiele miesięcy.
  • Usługa jest w stu procentach bezpieczna dla mebli. Wykorzystywane detergenty nie stanowią zagrożenia dla domowników oraz zwierza domowych. Czyszczenie tapicerki meblowej nie zajmuje wiele czasu nie nastręcza dodatkowych problemów.

Powyższe korzyści sprawiają, że coraz większa liczba mieszkańców Warszawy przekonuje się co do tego, że profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej jest dużo lepsze i bardziej efektywne od działań podejmowanych samodzielnie. Podczas takiej wizyty możemy jednak zapytać o to, w jaki sposób można samodzielnie odświeżyć tapicerkę w bezpieczny sposób.

W jakiej cenie dostępne jest czyszczenie narożników?

Cena usługi zależy od powierzchni tapicerki meblowej. Pranie narożników, kanap, tapczanów, łóżek oraz innych, dużych mebli tapicerowanych, to koszt ok. 120 – 150 złotych za element. Przy specyficznym rodzaju tapicerki, cena może być nieznacznie wyższa. Mniej zapłacimy natomiast za niewielkie meble, takie jak: pufy, krzesła czy fotele. Pranie wykładzin kosztuje natomiast od 8 do 15 złotych za metr kwadratowy. Duży wpływ ma wybór odpowiedniej metody czyszczenia. Nie są to zatem wygórowane koszty, patrząc na wszystkie korzyści.

Jak często potrzebne jest pranie mebli tapicerowanych?

W zdecydowanej większości przypadków wystarczające okaże się jednorazowe czyszczenie tapicerki meblowej w ciągu roku. W przypadku szczególnie intensywnej eksploatacji można realizować taką usługę dwa razy do roku. Z usług fachowców powinniśmy skorzystać także wtedy, gdy tapicerka ulegnie poważnemu zabrudzeniu i nie chcemy ryzykować uszkodzenia materiału samodzielnym czyszczeniem. Pranie tapicerki meblowej oraz wykładziny zagwarantuje wyższy poziom higieny w pomieszczeniu, a efekt ten utrzyma się przez wiele miesięcy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0