Pomysły na łatwą organizację biura domowego w celu zwiększenia wydajności

HomeDom i ogród

Pomysły na łatwą organizację biura domowego w celu zwiększenia wydajności

Tacchini – krzesła, stoły i kanapy wprost stworzone do nowoczesnych pomieszczeń
Baterie wannowe ścienne – Poznaj 3 najchętniej kupowane modele!
Stylowa sofa szara – idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza

Praca w domu na pierwszy rzut oka brzmi wspaniale. Wyznaczasz godziny pracy, przerwy, jesteś własnym szefem. Jednym z wielkich wyzwań jest wydajność. Dla osób pracujących od dłuższego czasu w domu, ważna jest organizacja i utrzymywanie czystości. Oto kilka pomysłów na organizację biura domowego, które pomogą Ci się zorganizować.

Aby uzyskać więcej miejsca, zdobądź półki

Twoje biurko jest tam, gdzie dzieje się praca i może narobić bałaganu, gdy najmniej się go spodziewasz. Bałagan ogranicza produktywność, więc wszystko, co może powiększyć twoją przestrzeń, jest dobre. Jedną z takich opcji jest regał. Ilość miejsca na półkach jest oczywiście różna, chociaż dodatkowa przestrzeń to wciąż dodatkowa przestrzeń. Jeśli jesteś w mieszkaniu lub nie jesteś w stanie przybić ich do ściany, istnieją możliwości stawiania regałów.

Użyj dzielników szuflad do podzielenia materiałów eksploatacyjnych

W zależności od tego, nad czym pracujesz i jak korzystasz z biurka, szuflady to dodatkowe miejsce na więcej niż tylko pliki. Czasami masz materiały biurowe wrzucane do szuflad lub inne narzędzia, których używasz do pracy. Niezależnie od tego, przegródki do szuflad to jeden ze sposobów na utrzymanie wszystkiego w jednym miejscu. Przynajmniej pod względem mniejszych przedmiotów, które chcesz ze swojego biurka.

Użyj etykiet, aby nazwać ważne kable

Innym sposobem organizacji przestrzeni biurowej jest ich etykietowanie. Dla tych, którzy mają wiele przewodów, umieszczenie na nich etykiet sznurkowych może pomóc usunąć stres na kilka sposobów. Na przykład, jeśli używasz wielu wtyczek, system etykietowania może zapewnić, że wiesz, co jest podłączone w danym momencie. Pomaga również przy wymianie wtyczek z innych gniazd. Jeśli wszystkie przewody i wtyczki wyglądają podobnie, możesz wyciągnąć niewłaściwy. Etykietując przewody, eliminujesz zgadywanie i oszczędzasz czas, nie wyciągając niewłaściwej wtyczki. Etykiety umożliwiają szybkie i łatwe określenie, który jest który.

Roślinność

Chociaż rośliny powinny pozostać poza biurkiem, zwiększają produktywność. Badania wykazały, że posiadanie rośliny w miejscu pracy poprawia między innymi zachowanie pamięci. Największym powodem do posiadania roślin jest to, że dodają więcej koloru do biurowej atmosfery, nie rozpraszając się zbytnio. W połączeniu z innymi korzyściami, jakie przynoszą rośliny, warto mieć coś małego i łatwego w utrzymaniu.

Woda w butelce

Utrzymanie nawodnienia jest niezbędne, ponieważ nasze ciało potrzebuje wody, aby przetrwać. Naukowcy odkryli również, że poprzez picie wody poprawiasz także sprawność umysłową. Jednocześnie odwodnienie może prowadzić do zmęczenia i mniej pracy. Wypij więc! Jednym ze sposobów na to jest zainwestowanie w butelkę z markerem czasu i trzymanie jej przy biurku. Znacznik na butelce wskazuje, ile wody powinieneś mieć w różnych punktach w ciągu dnia. Istnieją inne bardziej wyrafinowane butelki z wodą, które robią to samo, ale jest to jedna z tańszych opcji.

Rzuć trochę światła za pomocą regulowanej lampy

Właściwe oświetlenie, aby zobaczyć, co robisz, ma sens. Jedyną wadą jest to, że lampa biurkowa zajmuje miejsce i często może być również uciążliwa. Aby nadążyć za polityką posiadania czystego biurka, moja sugestia to regulowana lampa podłogowa. Są ogólnie w wyższej cenie, ale ta opcja jest warta inwestycji. Co więcej, fakt, że możesz regulować oświetlenie, jest również dobry dla twojego sposobu pracy. Im więcej możesz dostosować i dostosować, tym więcej korzyści może przynieść dany przedmiot.

Posiadaj przypomnienia z tablicami ogłoszeń

Chociaż zapewnia to te same korzyści co półki i tablice, tablica ogłoszeń jest nadal rozsądną inwestycją. Są tańszą alternatywą dla półek, zapewniając jednocześnie podobne funkcje. Nawet jeśli masz półki lub tablicę, tablica ogłoszeń może służyć jako przypomnienie codziennych zadań lub źródło motywacji. Podobnie jak w przypadku tablic wizyjnych, mogą to być zdjęcia i cytaty, które pobudzą i zmotywują.

Miej komfort dzięki krzesłu biurowemu

Jeden z najdroższych produktów na tej liście nie bez powodu. Krzesło jest wszystkim, jeśli jesteś kimś, kto pracuje przy biurku. Jeśli idziesz tanio na krześle, dużo tracisz zarówno pod względem komfortu, jak i wydajności. Jeśli nie czujesz się komfortowo, oznacza to, że boli cię ciało, a jeśli boli cię, ból odwróci Twoją uwagę od pracy. Siedząc na krześle przez kilka godzin, będzie to miało wpływ na każdego, nadal chcesz mieć na uwadze wygodę. A to oznacza wygodę płacenia co najmniej kilkuset dolarów za dobre krzesło, które przetrwa przez wiele lat.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0