5 wskazówek, jak urozmaicić swój ogród

HomeDom i ogród

5 wskazówek, jak urozmaicić swój ogród

Stoliki drewniane na wymiar – klasyczne czy rozkładane?
Dlaczego warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości?
Gdzie sprawdzą się reflektory i spoty sufitowe – oświetlamy wnętrza

Jeśli mieszkasz w domu z dowolnym rodzajem ogrodu, wiesz, że utrzymanie porządku na swoim podwórku jest jedną z najbardziej przytłaczających rzeczy do zrobienia. Dlatego zebraliśmy te wskazówki, aby pomóc w omówieniu tego, co należy wykonać. Od sprzątania opadłych roślin po duże wytarcie – będziesz chciał zacząć wkrótce, zanim nadejdzie upał. Zawsze dobrze jest utrzymywać rośliny w zdrowym stanie, dlatego ten przewodnik pomoże Ci zachować ich najlepszy wygląd.

Przycinaj swoje krzewy

W tym sezonie przycinaj krzewy wcześnie. Przycinanie wiosenne pomaga wywołać szybszy wzrost i zapobiega chorobom. Dobrym punktem wyjścia do przycinania każdej rośliny jest usunięcie martwych, chorych lub uszkodzonych łodyg, gdy tylko je zobaczysz. Martwe łodygi przyciągają owady i sprzyjają rozwojowi chorób.

Usuwanie martwych liści zimy

Gdy pogoda zaczyna się ocieplać, należy usunąć martwe liście, które opadły w okresie zimowym. Martwe liście mogą być siedliskiem grzybów i niechcianych owadów, które zaczynają gromadzić się w ogrodzie, dlatego ważne jest, aby je usunąć, aby zachować zdrowe rośliny.

Regularne usuwanie spadających gałęzi i liści zapobiegnie rozkładającym się roślinom, dzięki czemu Twój ogród będzie zdrowy ekologicznie i nie będziesz potrzebować produktów zewnętrznych, aby utrzymać jakość ogrodu.

Załóż ogród warzywny

Aby zapewnić dobre zbiory w nadchodzącym roku, wczesną wiosną należy przesadzić i ożywić uprawy ogrodowe. Zasadź pierwszą rundę upraw w okresie chłodnym późną zimą lub wczesną wiosną, czyli około jednej trzeciej wszystkich zbiorów, które planujesz zebrać wczesnym latem. Uprawy te mogą obejmować sałatę i warzywa korzeniowe. W przypadku istniejących upraw, należy zapewnić im świeżą warstwę gleby i nawozić, gdy kiełkują wiosną.

Uporządkuj swoje tereny zewnętrzne

Wraz z nadejściem cieplejszej pogody będziesz spędzać więcej czasu na swoim podwórku, więc upewnij się, że meble ogrodowe są odpowiednio czyste. Począwszy od miejsc na świeżym powietrzu po okiennice, prawdopodobnie nie były one używane w okresie zimowym. Umyj trudno dostępne miejsca, aby uniknąć przykrych niespodzianek ze strony pająków, gdy faktycznie go używasz.

Zamiataj chodnik i inne twarde powierzchnie, aby usunąć wszystkie nagromadzone liście i brud. Omszałe lub śliskie ścieżki można czyścić i czyścić myjką ciśnieniową.

Dodaj ściółkę do swojego ogrodu

Szybkim sposobem na urozmaicenie ogrodu, ograniczenie chwastów i oszczędzanie wody w jednym momencie jest dodanie grubej warstwy ściółki do łóżka ogrodowego. Wraz ze zbliżającym się letnim upałem ściółka zapewnia roślinom szereg korzyści, takich jak zacienienie korzeni w upalne dni, zapobieganie parowaniu wilgoci i zatrzymywanie korzeni chwastów.

To tylko kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby ozdobić swój ogród. Wiemy, że przywrócenie ogrodu do nieskazitelnego stanu może być przytłaczającym zadaniem, więc nie spiesz się i pracuj nad nimi, aby powoli przygotowywać ogród na zaproszenie znajomych.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0