Pomysł na biznes, czyli dlaczego warto znać się na tym, co się robi

HomeGospodarka

Pomysł na biznes, czyli dlaczego warto znać się na tym, co się robi

Brak wsparcie a własny biznes
Metody oszczędzania. Znajdź idealną dla siebie
Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Wielu z nas marzy o wyjściu na swoje i pozbyciu się uciążliwego i czepliwego szefa lub po prostu zaczęciu czegoś nowego. Jednak same chęci nie wystarczą, potrzebny jest też pomysł na siebie, a tego raczej nie wyhodujemy u siebie w ogrodzie. Już przy rejestrowaniu firmy musimy wiedzieć, na czym będzie polegać nasza działalność. Skąd wziąć więc na nią pomysł i czy każdy się u nas sprawdzi?

Biznes nie dla każdego

Są branże, do których się po prostu nie nadajemy. Jeśli nie znamy się na ogrodnictwie, nie powinniśmy świadczyć usług około ogrodniczych. Może to brzmieć jak oczywistość, ale wiele osób wybiera branżę na podstawie zarobków, a nie koniecznie swoich umiejętności. Podchodzimy do tego z nastawieniem, że w końcu sami się wszystkiego nauczymy, bo praktyka czyni mistrza. Problem jest w tym, że nasza praktyka nigdy nie będzie dobra bez wiedzy teoretycznej, a tylko będziemy utrwalać błędy i wykonywać słabej jakości robotę, przez którą szybko stracimy wszystkich potencjalnych klientów.

Biznes a szybkie zarobki

Jeśli zależy Ci na łatwych i szybkich zarobkach, nie zakładaj swojego biznesu. Tak, na własnym biznesie można sporo zarobić, ale nie jest to zasada. Przez pierwszy rok możesz odnotować nawet spore straty. Nie jest też pewne, czy będziesz miał klientów i czy zostaną oni z Tobą na dłużej. Lepsze w takim przypadku będzie inwestowanie w sprawdzony sklep, czy przedsiębiorstwo, które już od dłuższego czasu dobrze radzi sobie na rynku. Chociaż na początku może Ci się wydawać, że to spore pieniądze, to tak naprawdę będzie to znacznie mniej kosztowna inwestycja niż założenie swojego budżetu, a i ewentualna strata będzie mniej dotkliwa.

Pomysł na biznes a jego realizacja

Jeśli mamy już pomysł na biznes, musimy się zastanowić, czy damy sobie z nim radę. To przecież nie tylko wykonywanie usług czy sprzedaż towarów, ale także zarządzanie finansami i zasobami ludzkimi czy organizowanie sobie czasu pracy. Jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić samodzielnie, możemy zatrudnić kogoś do pomocy. Ale jeśli wiemy, że nie będzie nas na to stać, lepiej odpuścić sobie dalekosiężne plany i założyć biznes, który będzie skupiał się na małej ilości zleceń bieżących. Zbyt ambitne palny mogą nas szybko w takim momencie przerosnąć i doprowadzić nas do bankructwa.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 3