Czy warto inwestować w kryptowaluty?

HomeGospodarka

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Biorąc chwilówkę skorzystaj z promocji
Brak wsparcie a własny biznes
Metody oszczędzania. Znajdź idealną dla siebie

W 2021 roku mamy do czynienia z bardzo dużym trendem na kryptowaluty, które dawno już przestały być internetową ciekawostką, ale stały się jednymi z najlepszych instrumentów inwestycyjnych. Czy warto inwestować w kryptowaluty?

W tym roku o kryptowalutach było bardzo głośno, dzięki skokowi wartości kryptowaluty Dogecoin (DOGE), która przez tweety Elona Muska oraz ogólne zainteresowanie nią, osiągnęła rekordową cenę 0,68 USD za jednego Doge’a. Jeszcze na początku tego roku jeden Dogecoin był wart mniej niż 0,01 USD.

Rynek kryptowalut stale rośnie, coraz więcej osób inwestuje w kryptowaluty, a rynek nie miał nigdy więcej użytkowników. Najpopularniejszą kryptowalutą świata jest Bitcoin (BTC) niedawno ogłoszony pełnoprawnym środkiem płatniczym w Salwadorze. W 2013 r. Bitcoina dało się kupić za mniej niż 100 USD, a w 2021 r. dało się go sprzedać za 65000 USD. Pokazuje to, że długoterminowo kryptowaluty to bardzo opłacalna inwestycja. Oczywiście Bitcoina jak każdej kryptowaluty dotyczą spore wahania cen. Średnio co 4 lata następuje jego znaczny wzrost wartości. Wiedząc to, można w odpowiednim momencie Bitcoina zakupić, a następnie sprzedać.

Rynek kryptowalut wciąż ma przed sobą duże perspektywy. Ponieważ jego wielkość zależy od liczby użytkowników sieci internetowej na świecie, wciąż ma duże możliwości rozwoju. Dopiero 60% ludności świata ma dostęp do internetu. Co za tym idzie potencjalna liczba użytkowników na rynku kryptowalut może jeszcze znacznie wzrosnąć, a co za tym idzie wzrosną też ich ceny.

W 2021 r. inwestycja w kryptowaluty jest nadal bardzo opłacalna. Nie mamy już do czynienia z medialnym trendem, tylko z bardzo pokaźnym rynkiem, z dużą ilością użytkowników. Sytuacja jest o tyle dobra, że kryptowaluty nie są ograniczone przez zewnętrzne instytucje takie jak na przykład banki, a mimo to istnieje spora szansa, że inne państwa idąc za przykładem Salwadoru, uczynią z kryptowalut pełnoprawny środek płatniczy. Żeby zainteresować się tym tematem cały czas nie jest zbyt późno.

Więcej informacji o kryptowalutach znajdziesz na stronie https://www.kryptoporadnik.pl/.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0