Brak wsparcie a własny biznes

HomeGospodarka

Brak wsparcie a własny biznes

Metody oszczędzania. Znajdź idealną dla siebie
Pomysł na biznes, czyli dlaczego warto znać się na tym, co się robi
Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Jeśli masz plan na własny biznes, masz odpowiedni sprzęt, wiedzę i pieniądze, nic nie powstrzymuje Cię przed założeniem firmy i wyjściem na swoje. No, prawie nic, bo w ostatniej chwili może się okazać, że pozostała Ci ostatnia przeszkoda do przeskoczenia: twoi bliscy, a raczej ich niezadowolenie. Brak wsparcia, a nawet otwarta wrogość do naszego pomysłu mogą nas mocno zniechęcić do naszych planów.

Brak wsparcia od najbliższych boli najbardziej

Często zdarza się, że ktoś nie wierzy w nasz pomysł na siebie czy naszą wizję biznesu, ale potrafimy sobie z tym poradzić tak długo, jak ktoś, z kogo zdaniem liczymy się bardziej, będzie nas wspierać. Co jednak zrobić, gdy rodzice lub współmałżonek odmawiają nam tego i otwarcie odradzają rozpoczęcia projektu, lub inwestycji? To nie tylko dołujące, ale też zniechęcające. Często w takiej sytuacji dajemy się po prostu stłamsić, tracimy nasz zapał i dajemy się ostatecznie przekonać, że sobie nie poradzimy albo nie wytrzymamy pierwszego roku na rynku. A takie decyzje bolą najbardziej i będziemy ich mocno żałować.

Boisz się powiedzieć o swoich planach

Jeśli już na etapie powiadomienia rodziny czy przyjaciół o swoich planach, zapewne spodziewasz się negatywnej reakcji. Ważne jest, aby na taką konfrontację dobrze się przygotować i wytłumaczyć im, dlaczego jest to dla Ciebie istotne i że potrzebujesz ich wsparcie. Nie daj sobie wmówić, że się do tego nie nadajesz, że nie podołasz organizacyjnie czy finansowo. Jeśli ktoś w Ciebie nie wierzy i nie chce Ci pomóc, zwyczajnie nie szanuje Cię i oczekuje od Ciebie, że spełnisz jego wizję siebie. W takim wypadku nawet jeśli robi to z troski, masz do czynienia z osobą, która dba o swoje wyobrażenie o Tobie.

Powoływanie się na kogoś innego, komu się nie udało

Znasz to uczucie, gdy musisz słuchać o tym, że komuś się nie udało, więc Tobie na pewno też nie wyjdzie? Pamiętaj, że nie jesteś tym kimś, nawet jeśli to twój bliski krewny. Nie zwracaj też uwagi na złośliwe komentarze odnośnie twojego wykształcenia czy zdobytych kwalifikacji, żaden dyplom nie oddaje tak naprawdę naszej wiedzy. Jeśli jesteś pewny swoich umiejętności, a do tej pory wszystko pokazało Ci, że dobrze sobie poradzisz, po prostu spróbuj. Może będą mieli rację, ale świat się wtedy nie zawali. Jeśli nie spróbujesz, zmarnujesz olbrzymią szansę na zostawienie czegoś po sobie na tym świecie.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 2