Jakie są cechy promieniowania laserowego?

HomeZdrowie i uroda

Jakie są cechy promieniowania laserowego?

Ćwiczenia obwodowe – ABC dla poczatkującego
Kondycja skóry dojrzałej – jak ją poprawić?
Jakie właściwości ma woda utleniona?

Lasery są generatorami promieni laserowych, które znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Z racji tego, że wspomniane promieniowanie nie może być wytwarzane w sposób naturalny, technologia musiała stworzyć urządzenia, dzięki którym będzie można je wytwarzać. Specjalistyczny sprzęt wytwarza fale promieniowania elektromagnetycznego o długości w zakresie promieniowania optycznego, czyli od 100 nm do 1 mm. Promieniowanie laserowe różni się w sposób znaczący swoimi  właściwościami fizycznymi od promieniowania optycznego, które emitowane jest przez konwencjonalne źródła takie jak promienniki nadfioletu, podczerwieni czy źródła światła stosowane do celów oświetleniowych. Jakie cechy posiada promieniowanie laserowe?

Co to jest promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe w momencie padania na tkankę ulega odbiciu i ugięciu. Pozostała energia jest wchłaniania przez tkanki i następnie ulega rozproszeniu. W dalszej kolejności jest absorbowana oraz transmitowana w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu wykazuje się działaniem leczniczym w przypadku wielu różnych dolegliwości. Biostymulacja promieniami laserowymi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów leczniczych wśród pacjentów z wieloma różnymi schorzeniami. Cieszy się ona ogromną popularnością ze względu na swoją bezinwazyjną formę i wysoką skuteczność.

Jakie ma zastosowanie promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe od wielu lat jest obiektem badań naukowców z całego świata. Dzięki temu możliwy jest rozwój technologii w tej dziedzinie, co przekłada się na szereg korzyści dedykowanych pacjentom. Ponadto udowodniono, że promieniowanie laserowe wpływa pozytywnie na komórki żywe. Zwiększa syntezę białka, kolagenu i RNA. Potwierdzono także, że pod wpływem promieniowania laserowego zachodzą zmiany potencjalne błony komórkowej oraz tworzą się korzyści związane z wydzielaniem neuroprzekaźników. Znacznemu usprawnieniu ulega dysocjacja hemoglobiny, dzięki czemu lepiej zaopatrzone w tlen są wszystkie komórki. Stwierdzono również korzystny wpływ promieniowania laserowego na leczenie uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich.

Jakie są cechy promieniowania laserowego?

Cechy promieniowania laserowego można podzielić dokładnie na cztery, które dodatkowo można bardzo szeroko opisać. Wśród nich wymienia się:

  • monochromatyczność – promieniowanie laserowe ma praktycznie jednakową długość fal, a wszystkie fotony w momencie opuszczenia rezonatora optycznego mają taką samą częstotliwość,
  • równoległość – cecha wynika z bezpośredniego mechanizmu powstawania promieniowania laserowego i polega na równoległości promieni, które tworzą wiązkę,
  • intensywność – jest to możliwość wytwarzania impulsu promieniowania laserowego o krótkim czasie trwania, który może wynosić nawet kilka femtosekund,
  • spójność – wynika ona z określonej zależności fazowej między promieniami laserowymi wychodzącymi z różnych punktów źródła oraz między dowolnymi punktami jednego promienia.

Więcej o promieniowaniu laserowym przeczytasz na https://4med.eu/cechy-promieniowania-laserowego-dlugosc-fali-lasera/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0