Czy dieta pudełkowa jest odpowiednia dla zapracowanych osób? Sprawdź ofertę cateringu w Kielcach

HomeZdrowie i uroda

Czy dieta pudełkowa jest odpowiednia dla zapracowanych osób? Sprawdź ofertę cateringu w Kielcach

E-recepta, czyli jak ułatwić pacjentowi życie
Interna Szczeklika – idealny podręcznik wykorzystywany do nauki chorób wewnętrznych
Alergia i dolegliwości alergiczne.

Wszyscy zaczynają odczuwać skutki coraz szybszego trybu życia. W szczególności, rano kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu, często pomijając śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Natomiast po powrocie z pracy marzymy jedynie o odpoczynku. Tutaj idealnym rozwiązaniem może okazać się dieta pudełkowa. Na czym ona polega?

Dieta pudełkowa – co to jest?

Diety pudełkowe oferują szybkie rozwiązanie problemu utraty wagi. Są to w zasadzie gotowe etapy diety, które składają się z różnych posiłków, a ich jedynym celem jest zmiana zachowań żywieniowych. Zaletą jest też to, że są one szybkie, łatwe i bardzo wygodne. Diety pudełkowe składają się zazwyczaj z trzech lub pięciu posiłków.

Jakie są rodzaje diet pudełkowych?

Dobór diety jest sprawą bardzo indywidualną, która zależy od wielu czynników. Dla jednych przy wyborze ważne będą to uwarunkowania religijne (np. dieta koszerna), dla innych kwestie ideologiczne lub światopoglądowe (np. dieta wegańska) lub ilość mikroskładników w przypadku sportowców (dieta paleo, dieta ketogenna, dieta low crab, dieta samuraja, dieta proteinowa). 

Ostatnio wielu lekarzy narzuca swoim pacjentom diety w celach zdrowotnych (dieta antycholesterolowa, dieta dla osób z niskim indeksem glikemicznym, dieta bezglutenowa i wiele innych). Rośnie też popularność diety oczyszczającej.

Ile kosztuje najtańsza dieta pudełkowa?

Catering pudełkowy nie należy do najtańszych. Cena zależy od tego, na jaki okres zostanie wykupiony i z ilu posiłków będzie się składał. Cena diety na wynos waha się także w zależności od składu oraz trudności przygotowania diety. 

Zestaw na jeden dzień to koszt zbliżony do 50 – 70 złotych. Jeżeli chcemy skorzystać z usług takiej firmy można zamówić na przykład catering dietetyczny w Kielcach od Primate. Dzięki niemu oszczędzimy sporo czasu i będziemy mogli cieszyć się zdrowymi posiłkami.  

Jakie są zalety diety na wynos?

Nie musimy nic przygotowywać, gotować ani sprzątać. Możemy mieć pewność, że posiłki z diety pudełkowej są nie tylko zdrowe, ale i sycące. Koniec z marnowaniem czasu na zakupy i czekanie w długich kolejkach do kas. Od teraz możemy wygodnie usiąść w fotelu i cieszyć się smacznymi posiłkami i zróżnicowanym menu. Jeżeli chodzi o koszty cateringu dietetycznego, mogą one okazać się niższe niż tradycyjne gotowanie w domu, co z pewnością jest jedną z największych zalet.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0