Czym jest masaż Shantala?

HomeZdrowie i uroda

Czym jest masaż Shantala?

Jak zdobyć receptę online na tabletki antykoncepcyjne? Sprawdzamy!
E-recepta i telemedycyna – duet idealny
Jakie właściwości ma woda utleniona?

Masaż Shantala to masaż wykonywany niemowlętom i małym dzieciom przez rodziców lub fizjoterapeutów czy masażystów. Jest to coraz bardziej popularny masaż wykonywany przez świeżo upieczone mamy. Bardzo często nauka wykonywania takiego masażu odbywa się już na szkole rodzenia w specjalnych placówkach i jest nauczana przez wyspecjalizowanych w dziedzinie dzieci fizjoterapeutów. Masaż Shantala cieszy się coraz większą popularnością wśród mam i ojców, ponieważ świetnie wspomaga rozwój malucha i pozwala na wykształcenie więzi pomiędzy nowo narodzonym dzieckiem i rodzicami.

Dlaczego warto wykonywać masaż Shantala?

Masaż niemowląt Shantala jak już wcześniej wspominaliśmy jest świetnym rozwiązaniem dla nowo upieczonych rodziców. Dzięki codziennie wykonywanemu masażowi rodzice zacieśniają więzi z dzieckiem. Dzieci kojarzą rodziców z przyjemnym masażem, a rodzice mogą spokojnie oswajać się w czasie masażu ze swoim dzieckiem. Wykonywanie masażu poprawia również stany depresyjne mam zmagających się z depresją poporodową. Pozwala na oswojenie się z posiadaniem dziecka i tworzenie z nim miłych wspomnień i skojarzeń. Jest to czas na poznanie i pokochanie swojego niemowlaka.

Jest to również dobre ćwiczenie dla ojców, którzy często boją się bardzo małych dzieci. Dzięki temu, że będą oni wykonywali masaż, przyzwyczają się do małej pociechy. Masaż Shantala wspiera również rozwój małego dziecka. Pozwala mu na poczucie pierwszego dotyku, zobaczenie z czym on się wiąże, dzięki czemu dzieci mają większą świadomość swojego ciała. Jest to dla nich ćwiczenie nowych umiejętności i wspieranie ich rozwoju.

Masaż niemowląt Shantala to również świetny rytuał, który może porządkować Wasz i dziecka wieczór. Najpierw kąpiemy dziecko, potem wykonujemy masaż, a następnie kładziemy je spać. Dzięki takim rytuałom dziecko będzie wiedziało po jakimś czasie, że wykonywany masaż oznacza, że zaraz nastąpi sen i będzie na to przygotowane. Pozwoli to na szybsze zasypianie dziecka, a co za tym idzie więcej czasu wolnego dla siebie.

Jak wykonywać masaż Shantala?

Masażu Shantala najlepiej nauczyć się u specjalisty. Jeśli chodzicie na szkołę rodzenia warto zapytać fizjoterapeutki prowadzącej naukę masażu Shantala, czy możecie nagrać dla siebie filmik instruktażowy. Dzięki temu po narodzinach dziecka zawsze będziecie mogli do tego wrócić. Jeśli chcecie możecie również przed narodzinami dziecka udać się do fizjoterapeuty osobiście i nauczyć się takiego masażu. Jeśli jednak na świecie pojawiło się już Wasze dziecko, a Wy nadal chcielibyście się nauczyć takiego masażu lub jeszcze raz na żywym dziecku zobaczyć jak się go wykonuje, również warto zapisać się do specjalisty i poprosić o pomoc w nauce wykonywania takiego masażu.

Jak zdążyliście już przeczytać taki masaż może wpływać bardzo pozytywnie na Was i Wasze dziecko. Dlatego warto poświęcić kilka chwil z dnia na taki masaż. Nie musicie się obawiać, że na przykład od razu nie uda Wam się wykonać całego masażu. Nie zawsze trzeba go dokończyć. Czasem Wy albo dziecko nie czuje się na siłach na cały masaż i nie ma na niego ochoty. Wtedy nic na siłę. Wykonać można masaż częściowy i podjąć kolejną próbę następnego dnia.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0