Rumień – leczenie, przyczyny i pielęgnacja

HomeZdrowie i uroda

Rumień – leczenie, przyczyny i pielęgnacja

Czym jest masaż Shantala?
Leczenie lekomanii — kiedy zacząć?
Nutrigo Lab Burner – skuteczny suplement diety przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej

Rumień-leczenie objawów świądu polega na przyjmowaniu leków przeciwhistaminowych, ale metodą, która daje trwałe efekty, są zabiegi laserowe przeprowadzane przez specjalistów. Inne objawy rumienia na twarzy to nadwrażliwość, uczucie pieczenia, ściągnięcia, łuszczenie i wypryski. Zmianami zazwyczaj objęte są okolice twarzy, dekoltu i szyi. Jest to poważna przypadłość i nie należy mylić jej ze skłonnością naczynek do rozszerzania się, czy ze zwykłym rumieńcem na twarzy.

Jak rozpoznać rumień na twarzy?

Rumień na twarzy może przybierać różne formy i kształty, występuje często w formie nieregularnych plam albo obrączek. Bardzo dokuczliwa jest forma tej przypadłości w kształcie motyla, obejmuje wówczas policzki i nos, może wędrować z twarzy na szyję i dekolt. Zmianom towarzyszy łuszczenie, swędzenie, uczucie gorąca oraz popękane naczynka. W przypadku cięższej postaci, jaką może przyjąć rumień wielopostaciowy-leczenie polega na przyjmowaniu antybiotyków, leczeniu laserem w postaci zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Rumień na twarzy – przyczyny

Wśród czynników, które mogą wpływać na powstawanie rumienia na twarzy, można wyróżnić:

  • Uwarunkowania fizyczne, takie jak promieniowanie UV, duże różnice temperatur oddziałujące na skórę, a także wysoka temperatura, gorące posiłki i napoje.
  • Przyjmowanie leków, np. witamina PP., glikokortykosteroidy i leki rozszerzające naczynia krwionośne.
  • Produkty spożywcze, czyli artykuły z histaminą i tyraminą w składzie, np., sery pleśniowe, łosoś, ostre przyprawy, jak chili, produkty mleczne, herbata, kawa, alkohol, owoce cytrusowe, bakłażany, awokado i rośliny strączkowe.
  • Kosmetyki zawierające alkohol, mentol, środki złuszczające i ściągające.
  • Inne uwarunkowania, takie jak silny stres, palenie tytoniu, choroby żołądkowo-jelitowe, np. zakażenie Helicobacter Pylori, zaburzenia hormonalne, częsta ekspozycja na wodę chlorowaną i twardą.

Jeśli już doszło do rozszerzenia naczyń krwionośnych, jest małe prawdopodobieństwo, że efekt się odwróci, wręcz przeciwnie problem może zwiększać się z czasem. Najskuteczniejszą metodą leczenia rumienia na twarzy jest stosowanie metod laserowych, działa on precyzyjnie, jest pochłaniany przez hemoglobinę, co sprawia, że pozostałe tkanki są nienaruszone, a oddziałuje jedynie na konkretne naczynko.

Rumień na twarzy – leczenie

Dobrym rozwiązaniem na leczenia rumienia na twarzy jest zastosowanie lasera Quadrostar Pro Yellow, w przypadku rozszerzonych naczynek wiązka lasera je obkurcza, a w przypadku pękających zamyka. Jest to komfortowy zabieg, który nie uszkadza w najmniejszym stopniu pozostałych naczyń krwionośnych i tkanek.
Na szczególnie uporczywy rumień, polecany jest zabieg z użyciem Harmony XL PRO Dye-VL. Może być stosowany nawet przy bardzo wrażliwej cerze. Skuteczne może być również zastosowanie lasera VariLite, który bardzo dokładnie zamyka naczynka. Popularne są także zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, polegają one na aplikacji specjalnego serum na skórę, a następnie przy pomocy ultradźwięków następuje wchłonięcie cennych składników, dzięki temu naczynka krwionośne zostają wzmocnione. Zastosowanie lasera jest również skuteczne w likwidowaniu rumieńców na twarzy, skutecznym zabiegiem jest użycie lasera QuadroStar Pro Yellow, w bezpieczny sposób obkurcza on i zamyka naczynia krwionośne. Rumieniec na twarzy-leczenie może być także przeprowadzane za pomocą Harmony XL PRO Dye-VL, działającego precyzyjnie w obrębie zmienionych chorobowo tkanek.

Leczenie rumienia laserem Gdańsk, sprawdź jak wyglądają zabiegi:

Leczenie rumienia na twarzy – postępowanie po zabiegach

Zabiegi laserowe są niezwykle skutecznym sposobem pozbycia się rumienia na twarzy, ale aby efekty były trwałe, ważne jest właściwe postępowanie po zabiegu. Wskazane jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych przez cały rok, zimą należy stosować kremy ochraniające przed mrozem. Stosowane kosmetyki powinny zawierać substancje wzmacniające płaszcz hydrolipidowy skóry. Należy unikać peelingów mechanicznych i złuszczających mydeł, zalecane są oleje myjące, które dokładnie przygotowują cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto także wykluczyć z diety produkty stymulujące powstawanie zmian naczyniowych.

Podsumowanie

Należy pamiętać, że rumień na twarzy powinien być skonsultowany z lekarzem dermatologiem, aby go uniknąć, trzeba unikać gorących kąpieli, regularnie wietrzyć mieszkanie, chronić twarz przed mrozem i wiatrem. Leczenie rumienia wielopostaciowego w Gdańsku jest dostępne w kilku placówkach – zapoznaj się z ofertą i zapisz na zabiegi już teraz.

FAQ

1. Jakie naturalne składniki kosmetyków niwelują rumień na twarzy?
Naturalne kosmetyki wskazane na cerę z rumieniem to między innymi: zielona herbata, rumianek, czerwona koniczyna, aloes oraz lukrecja.
2. Jakie witaminy są skuteczne na rumień na twarzy?
Witamina D wpływa pozytywnie na proces regeneracyjny naskórka, a witamina B3 ma właściwości zmniejszające podrażnienia skórne.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0