Pierścionek zaręczynowy – złoto żółte, białe czy różowe?

HomeHandel

Pierścionek zaręczynowy – złoto żółte, białe czy różowe?

Laptopy poleasingowe – jak zaoszczędzić na sprzęcie
Jak powinny być używane silikonowe formy do pieczenia?
Podstawowa odzież jeździecka

Złoto najczęściej kojarzy się z tym tradycyjnym, czyli żółtym, ale obecnie w salonach jubilerskich można znaleźć także biżuterię wykonaną ze złota białego i różowego. Jaki rodzaj złota będzie najlepszy na pierścionek zaręczynowy? Sprawdź porady!

Kolorowe złoto – co warto wiedzieć?

Pierścionka zaręczynowe najczęściej wykonane są ze złota. To kruszec o wyjątkowej symbolice, ale również trwały, wytrzymały, dlatego może posłużyć na lata.

Złoty pierścionek na zaręczyny może mieć jednak nie tylko kolor żółty, ale także srebrzysty czy różowy. To efekt zastosowania różnych stopów, w wyniku których powstaje kolorowe złoto. Co warto wiedzieć na temat kolorów złota?

  1. Złoto żółte

Najczęściej wybierane na zaręczyny są pierścionki wykonane ze złota żółtego. To złoto o klasycznym, naturalnym dla siebie kolorze, które ma ponadczasowy urok i pasuje na co dzień i na ważne okazje.

Jeżeli chcesz zakupić pierścionek zaręczynowy ze złota żółtego, czeka na Ciebie szeroka gama ofert dostępnych w salonach jubilerskich. Klasyka to pierścionek zaręczynowy ze złota z brylantem, dlatego wtedy, gdy rozglądasz się za takim modelem, bez trudu znajdziesz go u wielu jubilerów.

  1. Złoto białe

Białe złoto pod względem swojego wyglądu ma srebrzysty kolor. Najczęściej porównywane jest ono do drogiej platyny, ponieważ zachwyca swoim chłodnym, szlachetnym blaskiem.

Białe złoto powstaje na bazie złota z dodatkiem specjalnych mieszanek stopowych. Najczęściej są to srebro, pallad i nikiel. Warto pamiętać o tym, że nikiel może uczulać, dlatego wtedy, gdy wiesz, że Twoja wybranka ma uczulenie na ten metal, szukaj pierścionków bez jego dodatku.

Gdy chcesz kupić unikatową biżuterię ze złota białego, warto sprawdzić oferty mniejszych sklepików. Jeżeli poszukiwany jest taki jubiler Kraków ma wiele punktów, które warto odwiedzić.

  1. Złoto różowe

Trzeci typ złota, z którego wykonuje się biżuterię, to złoto różowe, które określane jest także jako złoto czerwone. To rodzaj stopu, który powstaje poprzez zmieszanie ze sobą złota razem ze srebrem oraz miedzią.

Im więcej miedzi znajduje się w stopie, tym bardziej intensywny jest jego kolor czerwony. Zatem stop o mniejszej ilości miedzi i większej ilości srebra będzie miał delikatnie różowy kolor, natomiast ten z większym dodatkiem miedzi będzie bardziej czerwonawy.

Jak wybrać odpowiedni kolor złota na pierścionek zaręczynowy?

W salonach jubilerskich czeka szeroka gama ciekawych pierścionków zaręczynowych w wielu kolorach, dlatego mężczyźni bardzo często zdają sobie wtedy pytanie – co kupić?

Kolor złota w pierścionku zaręczynowym najlepiej dobrać do preferencji swojej wybranki, ponieważ wtedy, gdy uda się trafić w jej gust, na pewno będzie ona zadowolona z takiego niezwykłego podarunku i będzie nosiła do stale.

Dla tradycjonalistek i kobiet, które najczęściej noszą biżuterię złotą, strzałem w dziesiątkę będzie pierścionek zaręczynowy w tej klasycznej odmianie. Warto wtedy poszukać modelu z brylantem – takie zestawienie jest ponadczasowe.

Z kolei kobiety, które częściej wybierają biżuterię w kolorze srebrnym, z pewnością będą zachwycone pierścionkiem zaręczynowym ze złota białego.

Złoto różowe jest z kolei często wybierane dla kobiet, które nie przepadają ani za złotem żółtym, ani za tym białym. Warto wtedy zdecydować się na to w odcieniu delikatnego różu, które nada pierścionkowi oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Gdy wśród biżuterii i dodatków swojej ukochanej zauważasz właśnie taki kolor złota, warto się na nie zdecydować.

Zatem pierścionek zaręczynowy może przybierać różne kolory złota. Gdy chcesz trafić w dziesiątkę, wybierz takie, które będzie dopasowane do gustu Twojej wybranki!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0