Na ratunek wypadającym włosom

HomeZdrowie i uroda

Na ratunek wypadającym włosom

Dieta od dietetyka. Kiedy warto?
Poznaj pięć złych nawyków, które rujnują Twoje zdrowie!
Tomografia głowy – co warto wiedzieć o badaniu?

Zdrowe, piękne, gęste, długie włosy – kto z nas o takich nie marzy? Niestety czasem zdarza się, że zauważamy coraz więcej włosów na szczotce, na podłodze lub poduszce. Co wtedy? Jak ratować włosy i kiedy zgłosić się do specjalisty?

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierne wypadanie ma wiele przyczyn. Najczęściej wiąże się nie tyle z chorobą samego włosa (czy też cebulki), a jest objawem innych chorób i dolegliwości całego organizmu. Pierwszym i najpoważniejszym jest stres, którego wysokie natężenie w dłuższym czasie odbija się negatywnie na funkcjonowaniu całego ciała w tym na kondycję naszych kosmyków. Innym są osłabienie organizmu (jako efekt dłuższej choroby), niedobory witamin i pierwiastków mineralnych oraz zaburzenie hormonalne. Osobną kwestię stanowią choroby skóry – łupież, grzybice, zapalenie skóry głowy, lub łysienie plackowate czy androgenowe). Dlatego wypadanie włosów Zielona Góra przede wszystkim musi ustalić przyczynę nadmiernego wypadania, aby móc skutecznie działać.

Specjalista od włosów

Specjalistą od wszelkiego typu schorzeń w obrębie skóry głowy i włosów człowieka jest trycholog. Trycholog Zielona Góra zajmuje się przywróceniem równowagi skórze i włosom oraz wyznaczy właściwy sposób pielęgnacji. Może również zalecić zastosowanie bardziej inwazyjnych zabiegów. Niemniej trycholodzy nie są lekarzami, a fachowcami, najczęściej o wykształceniu kosmetologicznym. Przychodzą do niego osoby dotknięte łupieżem, świądem, podrażnieniami czy łojotokiem.

Witaminy i minerały

Oprócz leczenia pod okiem specjalisty warto zadziałać na włosy od wewnątrz, naturalnymi sposobami, tym samym wspomóc terapię. Pokarm jest istną kopalnią witamin i minerałów, tak potrzebną do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zachowania skórę, paznokcie i włosy w dobrej kondycji przez jak najdłuższy czas. Zwróć uwagę na to, co jesz:

  • Ryby, nabiał i rośliny strączkowe źródłem białka, budulca naszych kości, skóry i wytworów naskórka (w tym włosów);
  • Zawarte w cytrusach, czarnej porzeczce i zielnych warzywach witaminy K, A, C.

Kosmetyki do włosów

Na porost włosów i tworzenie nowych wpływa pielęgnacja. Jeśli trycholog nie zalecił inaczej, warto skorzystać tu z dobrodziejstw naturalnych kosmetyków do włosów na przykład peelingów. Mało kto wie, że skóra głowy tez potrzebuje odpowiedniego oczyszczenia z codziennych kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji oraz usunięcia martwego naskórka w celu lepszego przepływu substancji odżywczych z innych kosmetyków. Peeling raz w tygodniu powinien naturalnie oczyścić skórę głowy i przygotować ją na wchłonięcie składników odżywczych.

Odpowiednia pielęgnacja

Dodatkowymi działaniami, wspomagającymi włosy, będzie nasza codzienna pielęgnacja w tym tak proste czynności jak czesanie. Aby nie przyczyniać się do większych uszkodzeń, nie szarp fryzury podczas szczotkowania. Najlepiej czesz ją regularnie.

Po umyciu nie wycieraj gwałtownie kosmyków, raczej pozwól im wyschnąć samodzielnie. Jeśli masz długie włosy i chcesz uniknąć zmoczenia koszulki na plecach, okryj ramiona ręcznikiem.

Pamiętaj, by nie używać gorącego strumienia, a przez jakiś czas najlepiej w ogóle nie korzystać z prostownic i lokówek. Troszczmy się o włosy, aby jak najdłużej trzymały się naszej głowy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1