Legalizacja zbiorników LPG – co warto wiedzieć?

HomeBiznes i prawo

Legalizacja zbiorników LPG – co warto wiedzieć?

Co robisz, gdy od ręki potrzebujesz gotówki?
Dlaczego tak trudno zacząć Ci oszczędzać? 4 możliwe powody
Miejsce zamieszkania pozwanego

Choć z roku na rok wzrasta liczba pojazdów zasilanych gazem, to widać, że legalizacja butli LPG wziąć budzi spore wątpliwości. Jak wygląda cała procedura? Jakie są koszty związane z legalizacją zbiorników LPG? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest legalizacja butli LPG?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, o czym dokładnie mowa. Co skrywa się pod pojęciem legalizacji butli LPG? To po prostu formalności, które trzeba dopełnić po instalacji butli gazowej w pojeździe. Legalizacja zbiorników LPG Lublin wiąże się z wykonaniem pełnej diagnostyki danego samochodu, która kończy się też wydaniem stosownego dokumentu.

Dzięki temu w razie kontroli jesteśmy w stanie okazać, że nasz pojazd jest bezpieczny i nie zagrażamy innym uczestnikom ruchu drogowego. Co ważna, legalizacja butli LPG to formalność, za którą odpowiedzialny jest właściciel pojazdu, więc lepiej mieć to na uwadze, jeśli nie chcemy mieć później nieprzyjemności.

Kiedy legalizacja butli LPG jest konieczna?

Legalizacja butli LPG jest obowiązkowa dla każdego, kto zdecyduje się na instalację butli w swoim samochodzie. To jednak nie wszystko, ponieważ o dopełnieniu formalności muszą pamiętać również osoby, u których minęło już dziesięć lat użytkowania butli. Dlatego dobrą praktyką jest sprawdzenie okresu ważności butli, gdy kupujemy samochód z instalacją gazową, ponieważ po sfinalizowaniu transakcji ten obowiązek spadnie na nas.

Legalizacja butli LPG Lublin jest obowiązkowa również dla tych, którzy sprowadzili samochód z zagranicy z instalacją gazową lub zdecydowali się na montaż nowej butli w aucie. Dodatkowo trzeba jej dopełnić również wtedy, gdy zostanie nam zatrzymany dowód rejestracyjny na skutek wypadku.

Gdzie można wykonać legalizację butli gazowej w samochodzie?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że skoro legalizacja butli gazowej w samochodzie wiąże się z wykonaniem badań technicznych i wydaniem stosownego dokumentu, to możemy zgłosić się do każdego warsztatu, który działa na rynku. Jednak wystarczy poświęcić nieco więcej czasu na zebranie informacji, a szybko dojdziemy do wniosku, że byliśmy w błędzie.

Jak się okazuje, zalegalizować butlę gazową mogą tylko te warsztaty, które mają specjalne upoważnienie od Oddziału Terenowego Transportu Dozoru Technicznego. Skąd zatem wiedzieć, gdzie powinniśmy się zgłosić? Całe szczęście w sieci dostępna jest lista zakładów, więc wystarczy się z nią zapoznać i wybrać warsztat, który znajduje się w naszej okolicy.

Jak się przygotować do legalizacji butli LPG i z jakimi kosztami będzie się to wiązać?

Cała procedura nie jest skomplikowana i wymaga od nas wizyty w odpowiednim zakładzie. Aby jednak badanie przebiegło sprawnie, pamiętajmy, by zbiornik był opróżniony z gazu. Jeśli chodzi o sam koszy legalizacji butli LPG, to koszty mogą być różne i zależą w dużej mierze od tego, na jaki punkt zdecydujemy się postawić. Jednak najczęściej koszt uzyskania homologacji to miej więcej 250-300 zł.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0