Kolorowe bluzy medyczne jako alternatywa dla nudnych kitli

HomeZdrowie i uroda

Kolorowe bluzy medyczne jako alternatywa dla nudnych kitli

Jakie są cechy promieniowania laserowego?
Rozwijaj karierę w dietetyce z Vistulą
Jakie ćwiczenia dla piłkarzy na siłowni?

Czy wygląd personelu medycznego może mieć wpływ na poczucie naszego bezpieczeństwa w ich towarzystwie? Oczywiście! Najbardziej rzucają nam się w oczy bluzy medyczne, w które przyodziani są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni. Jak każdy z was pewnie kojarzy, prócz miny zmęczonego po dyżurze personelu medycznego, zauważamy od razu górne okrycie wierzchnie w postaci, wspomnianej bluzy medycznej. Najczęściej jest ona koloru wyblakłej zieleni bądź też wypłowiałego granatu. Nie brzmi to zbyt zadowalająco, prawda? Na pocieszenie dodam, że zmysł wzroku odbiera to jeszcze gorzej. Jak więc można byłoby poprawić w naszych oczach postać medyków? Czytajcie dalej, nadciągam z pomocą!

Bluzy medyczne w radosnych barwach?

Tak wiele się mówi o tym, jak bardzo kolory wpływają na stan naszej psychiki. Każdy z nas zresztą, zapewne takiego wpływu pozytywnego, czy też negatywnego kiedyś doświadczył. Pozostańmy jednak przy tym bardziej pozytywnym aspekcie i wprowadźmy go jako element nieodzowny w 'nasze’ bluzy medyczne!

Każdy z nas słyszał kiedyś o tym, że jeśli jesteśmy zbyt nerwowi, to kolor zielony intensywnie nas wyciszy. Jeśli zaś jesteśmy zbyt zestresowani, to powinniśmy się otaczać kolorem niebieskim, ponieważ on ma zdolności łagodzenia wszelakich napięć czy też stresów. Kolor brązowy doda nam pewności siebie i zagwarantuje bezpieczeństwo. Róż z kolei wprowadzi nas w stan relaksu i spokoju, ale także będzie dawał nam poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zaś otoczymy się fioletem, będzie on silnie pobudzał naszą wyobraźnię, a jednocześnie wpływał na wyciszenie nas w stosunku do odtoczenia. Kolor czerwony doda nam poweru i solidnego zastrzyku motywacji do działania. Pomarańcz zagwarantuje nam poczucie ciepła i komfortu, a barwa żółta doda nam radości i optymizmu, dokładnie jak słońce świecące na niebie.

Co wy na to, gdyby w tych właśnie, wyżej wymienionych barwach w odcieniach bardzo intensywnych powstawały bluzy medyczne? Myślę, że pomysł jest wart uwagi!

Co łączy ze sobą kropki, kwiatki, motylki i bluzy medyczne?

Bingo! W tejże sytuacji naszą wisienką na torcie, a w zasadzie na bluzach medycznych, będą wstawki motylków, radosnych strzykaweczek, kolorowych kwiatuszków i innych wesołych elementów! Dlaczego? Nie możemy myśleć tylko o nas dorosłych, ale powinniśmy pójść o krok dalej i wziąć pod uwagę nasze małe pociechy.

Kiedy my dorośli korzystamy z usług personelu medycznego, to prócz skwaszonej miny medyka, irytuje nas do tego jego nudny kolor kitla. Problem ten jednak już rozwiązaliśmy. Aczkolwiek, czy myślicie, że dla maluchów, które także, czasem nawet częściej niż my, dorośli, korzystają z usług lekarskich, zmiana koloru przysłowiowego fartucha będzie zmianą wystarczającą? Myślę, że dzieci potrzebują dodatkowych elementów zaczerpniętych z ich świata, które mogłyby wypełnić dodatkowo bluzy medyczne. Wspomniane wstawki ze świata dziecięcego, przepełnione radością mogą naprawdę w bardzo dużym stopniu wpłynąć na chęć poddawania się różnym badaniom czy też zabiegom przez maluszki. Takie wesołe i 'bajkowe’ elementy, które znają one z domu, w którym zagwarantowane mają bezpieczeństwo, wzbudzą większe zaufanie maluchów do personelu medycznego i będą elementem łączącym dwa różne światy.

W ten oto banalnie prosty sposób udało nam się zmienić profil przysłowiowego, oburzonego na cały świat i szarego medyka. Wystarczyła taka niewielka zmiana nudnych kolorów bluz medycznych na jedną z tych bardziej radosnych i pozytywnych barw, które w sposób bardzo silny oddziałują na naszą psychikę. Tak więc apelujemy do wszystkich oddziałów szpitalnych, jak i innych placówek medycznych o przykuwanie większej uwagi co do zaopatrzenia swojego personelu medycznego w odpowiedniego i jak najbardziej pozytywnego koloru bluzy medyczne! Przy tychże wyborach, nie zapominajcie o wyżej zasugerowanych wstawkach z radosnych kwiatków, strzykawek i tym podobnych, które pomogą medykom w nawiązaniu pozytywnych relacji z tymi najmłodszymi i bardziej wymagającymi pacjentami!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0