Pierścionek z tanzanitem – biżuteria pełna egzotyki

HomeKobiety

Pierścionek z tanzanitem – biżuteria pełna egzotyki

Masaż tajski Warszawa – technika, sposób masażu i zalety
Preparaty na cellulit – poznaj najskuteczniejsze!
Poziom aktywności dzieci spada wcześniej niż oczekiwano.

Jeżeli marzysz o nietuzinkowej biżuterii, która będzie Ci przypominać egzotyczne podróże to pierścionek z tanzanitem będzie doskonałym wyborem. Ten pochodzący z Tanzanii kamień, dzięki swoim właściwościom zdobył uznanie wśród jubilerów na całym świecie.

Jak tanzanit stał się sławy?

Tanzanit odkryto dopiero w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Najpierw funkcjonował pod nazwą niebieskiego zoizytu. Dopiero w latach siedemdziesiątych amerykańska firma Tiffany&Co. nadała minerałowi łatwiejszą nazwę – tanzanit. Firma jubilerska stoi również za rozsławieniem tanzanitu, który jest dziesięciokrotnie rzadszy od diamentu.

Najbardziej znaną ambasadorką tanzanitu była ikona kina Elizabeth Taylor. To właśnie ona rozsławiła te rzadkie kamienie, nosząc swoje imponujące naszyjniki, kolczyki i pierścionki.  Dzisiejsze gwiazdy kina również chętnie noszą biżuterię ozdobioną tanzanitem. Beyonce, Anna Hathaway czy Sarah Jessica Parker były widywane z biżuterią z tym błękitnym kamieniem szlachetnym.

Warto też przypomnieć, że w słynnym filmie z lat dziewięćdziesiątych „Titanic” naszyjnik głównej bohaterki został wykonany z tanzanitu. Właściwie to powstały jego trzy wersje w tym jedna z tanzanitu. Legenda głosi, że naszyjnik w oryginale był wykonany z diamentu „Hope”. Jednak pamiętając go z dużego ekranu, nikt nie ma wątpliwości, że był wyjątkowy bez względu na kamień, jaki został użyty do jego stworzenia. Przy okazji należy pamiętać o projektancie Rodney Raynerze, który stworzył najsłynniejszy pierścionek z tanzanitem „Sea Urchin”.

Jak i gdzie kupić pierścionek z tanzanitem?

Pierścionek z tanzanitem można zakupić w większości sklepów jubilerskich. Jednak trzeba pamiętać, jest to bardzo rzadki kamień, który wydobywa się jedynie w jednym miejscu na świecie. Szacuje się, że złoża tanzanitu wyczerpią się za około czterdzieści lat. Z tego powodu kamienie te są coraz bardziej pożądane przez kolekcjonerów, a ich ceny systematycznie rosną.

Za cenę tanzanitu odpowiada głównie jego głębia koloru. Im kamień posiada ciemniejszą barwę błękitu, tym jego cena będzie wyższa. Pierścionki z tanzanitem pięknie się prezentują w otoczeniu brylantów i złota, co dodatkowo podnosi cenę biżuterii. Ważna jest także wielkość samego kamienia. Im większy kamień tym cena szybuje w górę.

Ten błękitny kamień jest uwielbiany przez współczesnych twórców biżuterii. Dzięki kreatywności i nowatorskiemu podejściu potrafią stworzyć z kamienia istne małe dzieła sztuki. Współczesne wzornictwo, minimalizm oraz zamiłowanie do piękna są podstawą tworzenia autorskiej biżuterii z tanzanitem, która zachwyca coraz szersze grono wymagających klientów. Pierścionki od współczesnych kreatorów biżuterii można kupić u renomowanych jubilerów lub w autorskich galeriach twórców.

Tanzanit staje się coraz bardziej poszukiwanym kamieniem szlachetnym. Dzieje się tak głównie z powodu jego ograniczonego zasobu. A jak wiemy, to co niedostępne jest najbardziej pożądane.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1