Notariusz – odpowiedzialność i zaufanie

HomeBiznes i prawo

Notariusz – odpowiedzialność i zaufanie

Czym jest prawo pracy? Podstawowe zasady
Co warto wiedzieć o kupnie gotowej spółki z o.o.?
Jak działają Bitcoinowe oszustwa? Jak nie dać się nabrać na sztuczki oszustów?

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym musi skorzystać z pomocy notariusza. Zakup mieszkania, domu czy innej nieruchomości, przyjmowanie lub odrzucanie spadków po bliskich osobach, spisywanie testamentu czy intercyzy przedmałżeńskiej. Takie tematy to codzienność kancelarii notarialnych. Notariusz to funkcja bardzo odpowiedzialna i wymaga wykształcenia prawniczego i co ważne musi być mianowany przez ministra sprawiedliwości do wykonywania tych czynności. W wielu bowiem przypadkach notariusz zgodnie z ustawą, ma możliwość wykonywania niektórych działań w prawie polskim zastrzeżonych dla sądów powszechnych. W jakich wypadkach zatem można się zwrócić do notariusza?

Kiedy do notariusza?

Kancelarie notarialne są bardzo oblegane ze względu na szeroki zakres czynności jakie wykonują. Do tych czynności należą między innymi:

  • sporządzanie aktów notarialnych oraz aktów poświadczenia
  • spisywanie protokołów
  • przyjmowanie na przechowanie pieniędzy, papierów wartościowych i innych ważnych dokumentów
  • sporządzenie wypisów, odpisów i wyciągów dokumentów
  • składanie, wniosków o wpisy w księgach
  • sporządzanie oświadczeń o przyjęciu lub odrzuceniu spadku;
  • sporządzanie umów o rozdzielność majątkową czyli intercyzy

Korzystając z usług kancelarii notarialnych masz pewność, że dokumenty sporządzone są zgodnie z prawem i w jego świetle są klasyfikowane są jako dokumenty urzędowe. Gdzie szukać kompetentnego notariusza, któremu można zaufać? Czy jest jakaś polecana kancelaria notarialna we Wrocławiu, której możemy zaufać?

Kancelaria notarialna we Wrocławiu – którą wybrać?

Bardzo często szukając specjalistów w danej dziedzinie pytamy znajomych i przyjaciół czy mogą kogoś polecić. Łatwiej nam zaufać komuś, kto jest już sprawdzony i zrobił bardzo dobre wrażenie niż powierzyć swoje interesy przypadkowej firmie. Oprócz tak zwanej poczty pantoflowej, warto zrobić małe rozeznanie w internecie. Znajdziesz tam wiele stron kancelarii, rankingi oraz fora, gdzie zapoznasz się z opiniami na ich temat. Z taką pomocą na pewno znajdziesz najlepszą kancelarię notarialną we Wrocławiu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0