Jak się przygotować na pierwszy wyjazd do Anglii?

HomeEdukacja i szkolenia

Jak się przygotować na pierwszy wyjazd do Anglii?

Efektywna nauka języka angielskiego
Bidon dla dzieci – Szukamy butelki na wodę dla dzieci.
5 przedmiotów, które powinno się wprowadzić do polskiej szkoły

Twoim marzeniem jest, choć na chwilę poczuć londyński klimat i odwiedzić inne miejsca w Anglii? Od zawsze chcesz zobaczyć słynny London Bridge czy koło obserwacyjne London Eye? Spójrz jak przygotować się na pierwszy wyjazd do Anglii, by nie dać się zaskoczyć.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Odkąd Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej, wjazd do tego kraju jest nieco bardziej skomplikowany, ale nie niemożliwy. Dotychczas można było podróżować do Anglii z dowodem osobistym, obecnie do wjazdu konieczny jest paszport. Jeśli zamierzasz poruszać się autem, pamiętaj o zabraniu prawa jazdy, wystarczy w polskiej wersji. Nieodzowna do prowadzenia auta jest jeszcze Zielona Karta, która potwierdza posiadanie ważnego ubezpieczenia OC. Warto pamiętać także o konieczności oclenia towarów transportowanych samochodem, których wartość przekracza 300 euro. W skład kwoty nie wchodzi jednak bagaż osobisty, produkty lecznicze konieczne do użytkowania przez podróżującego, wartość paliwa w zbiorniku oraz maksymalnie 10-litrowym kanistrze czy też tytoń, oraz wyroby tytoniowe, które są przewożone przez osobę powyżej 17 roku życia. Istotne jest również, że pobyt turystyczny w Anglii nie może przekraczać 6 miesięcy, a w przypadku chęci pracy czy studiowania niezbędna jest wiza.

Jak porozumieć się w Anglii?

To mit, że wyjeżdżając do Anglii, musisz perfekcyjnie znać język angielski. By poruszać się po Londynie czy innym brytyjskim mieście wystarczy, że poznasz podstawowe zwroty w języku angielskim, które pozwolą Ci załatwić niezbędne sprawy. Oto podstawowe zwroty po angielsku – https://szybkanauka.pro/5-angielskie-zwroty-na-miescie/, dzięki którym łatwo dotrzesz do celu.

Wśród przydatnych zwrotów, które znajdziesz na stronie, pojawia się na przykład „I would like to see”, dzięki któremu wyrazisz chęć zwiedzenia jakiegoś miejsca czy w przypadku, gdy podróżujesz z towarzystwem „We would like to see”. Jeśli chcesz dotrzeć do jakiegoś miejsca, wystarczy, że użyjesz zwrotu „How can we get there?”. Natomiast gdy musisz kupić bilet, przydatny okaże się zwrot „Where can I buy tickets?”. Nie trzeba perfekcyjnie mówić w języku angielskim, by móc się porozumieć w trakcie wyjazdu.

Wiecej wskazówek znajdziesz w filmie 5 Angielskich Zwrotów – znajdź się w każdym mieście świata na https://www.youtube.com/watch?v=ycNeXWpUM4o.

Jak poruszać się po Anglii?

Podróżując do Anglii, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że w Wielkiej Brytanii panuje ruch lewostronny. To istotne dla wszystkich kierowców.

By dostać się do Wielkiej Brytanii, można skorzystać z połączeń lotniczych, często w bardzo korzystnej cenie. Organizowane są także wyjazdy autokarowe, a jeśli wybierasz się w kilka osób, opłacalny może być wyjazd autem. Na miejscu warto skorzystać z rozbudowanej komunikacji miejskiej i podmiejskiej, sieci kolejowej lub w wersji zdrowszej – przemieszczać się na rowerze.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0