Jakie informacje zawrzeć w zaproszeniu ślubnym?

HomeHandel

Jakie informacje zawrzeć w zaproszeniu ślubnym?

Jak nie dać się internetowym oszustom? 5 złotych zasad
Jaką wycieraczkę wybrać? Radzi producent wycieraczek systemowych
Co mają do zaoferowania metalowe nogi do ławki?

Szykując się do ważnej uroczystości, jaką jest ślub, przyszła para młoda ma ważne zadanie: musi perfekcyjnie zorganizować całe przedsięwzięcie. Na liście różnych spraw do załatwienia są między innymi zaproszenia ślubne. To istotne, by dopasować ich design do pozostałych dodatków weselnych. Ważna jest przede wszystkim treść zaproszenia. Co powinno się tam znaleźć? O tym poniższy artykuł!

Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Pamiętajmy, by dopasować design do reszty dodatków i ogólnego motywu przewodniego wesela. Jeśli lubimy uroczystości glamour, możemy wybrać eleganckie zaproszenia ślubne. Wówczas warto postawić na klasyczne ciemne kolory typu granat, bordo lub butelkowa zieleń w zestawieniu z bielą lub beżem. Zrezygnujmy z nadmiernego wzornictwa, bo mniej znaczy więcej. Oryginalne zaproszenia ślubne to z kolei propozycja dla miłośników ekstrawagancji. Możemy wówczas postawić na kontrastowe kolory i wyrazistą czcionkę. 

Połączenie monochromatycznych zdobień z jaskrawym żółtym lub różowym? Czemu nie! Pamiętajmy jednak o konsekwencji względem motywów przewodnich całej uroczystości. Subtelne, eleganckie winietki i dekoracje na sali weselnej niekoniecznie będą dobrze współgrały z humorystycznymi i jaskrawymi zaproszeniami w nowoczesnym stylu. Jeśli lubimy delikatną stylistykę, możemy pokusić się o naturalne wzornictwo kwiatowe i zamówić zaproszenia ślubne w stylu boho.

Zaproszenie ślubne z liśćmi eukaliptusa

Jakie informacje zawrzeć w zaproszeniu ślubnym?

Przede wszystkim zadbajmy o precyzję i oszczędność w środkach. Nadmiar wiadomości pisanych wierszem lub zbędne dodatkowe dane, które nie przydadzą się gościom, odwrócą ich uwagę od najistotniejszych wiadomości. Bądźmy więc dokładni i nie przesadzajmy z mnogością słów. Pamiętajmy, że najpotrzebniejsze dane to: data, miejsce (dokładny adres), nazwa kościoła (jeśli jest to ceremonia religijna), a także godzina rozpoczęcia ceremonii. Należy w tychże informacjach zawrzeć także dane dotyczące adresu sali weselnej. Wspomnijmy też o planowanych poprawinach, czy zakwaterowaniu dla uczestników przyjęcia. Możemy również zdecydować się na gotowe propozycje, np. na zaproszenia ślubne oferowane przez artMA – wówczas wystarczy tylko dopisać brakującą treść.

Jeśli zastanawiamy się, jak poinformować gości weselnych o noclegu, możemy sięgnąć do poradników savoir-vivre’u. Jedną z alternatyw jest wzmianka w zaproszeniu: „W ramach uroczystości zapewniamy także nocleg dla Gości, a pokoje zostały zarezerwowane w Hotelu XYZ przy ulicy XYZ. Następnego dnia zapraszamy do Restauracji na śniadanie i późniejsze poprawiny, które odbędą się o godz. 12.00 i potrwają do wieczora”. Takie wiadomości skrócą czas późniejszych rozmów telefonicznych, w których będziemy doprecyzowywać różne kwestie szczegółowe. Ważne jest też zatem, by w zaproszeniu znalazły się informacje o numerze kontaktowym.

Informacje w zaproszeniu ślubnym

Sztuka zapraszania gości 

Kiedy projektujemy zaproszenia ślubne, pamiętajmy także o osobach towarzyszących. Jak zatem wypisywać zaproszenia? Oto kilka złotych zasad: 

  • jeśli nie znamy partnera gościa, którego zapraszamy, możemy zastosować bezimienne zaproszenie Osoby Towarzyszącej; 
  • w przypadku pełnych imion i nazwisk uważajmy koniecznie na ich odmianę. Nazwiska polskie odmieniamy! W razie wątpliwości należy poszukać informacji w poradnikach internetowych dotyczących języka polskiego. Przykładowo: zapraszamy Maurycego Malca, a nie Maurycego Malec, jak również Józefinę Dąbrowską, a nie Józefinę Dąbrowska. Nawet najbardziej specyficzne nazwiska możemy z powodzeniem odmienić. Jeśli jednak wiemy, że członek naszej rodziny nie lubi brzmienia swojego nazwiska w wersji odmienionej, warto ten fakt uszanować.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0