Pielęgnacja włosów dziecka- co powinniśmy wiedzieć?

HomeKobiety

Pielęgnacja włosów dziecka- co powinniśmy wiedzieć?

Masaż tajski Warszawa – technika, sposób masażu i zalety
Najlepsze ubrania dla kobiet – czyli jakie?
Jak bezpiecznie trenować podczas epidemii koronawirusa?

Dokładnie tak samo, jak włosy dorosłego, włosy niemowlęcia wymagają poprawnej pielęgnacji. Nawet kiedy na głowie naszego malucha znajduje się tylko delikatne mieszek, powinniśmy robić wszystko, aby o niego zadbać. Rodzaj włosów dziecka kształtuje się aż do 6 roku życia, jednak od najmłodszych lat powinny one być poddawane czynnościom pielęgnacyjnym. Jak zadbać o włosy naszej pociechy?

Jak często należy myć głowę niemowlaka?

Wiele osób twierdzi, że częste mycie włosów dziecka prowadzi do ich osłabienia w przyszłości. Mimo tego, że zarówno potwierdzenie, jak i zaprzeczenie tej tezie jest trudne, to nie możemy zapomnieć, że przez pierwsze 6 miesięcy swojego życia dzieci najczęściej nie mają jeszcze poprawnie wykształconych gruczołów łojowych, a jak wszyscy wiemy, ich wydzielina jest konieczna do ochrony przed bakteriami. W związku z tym zbyt często mycie głowy maluchu może przynieść wiele kłopotów.

Lekarza zajmujący się tą dziedziną twierdzą, że najlepszą liczbą są dwa lub trzy mycia główki w ciągu tygodnia. Nie możemy jednak zapomnieć o kilku wyjątkach od tej reguły. W przypadku, gdy nasze dziecko jest alergikiem lub na dworze jest naprawdę ciepło, warto przeprowadzać tę czynność znacznie częściej. Nadmierne pocenie lub pozostawienie samym sobie pyłków na głowie naszego maluchu to nic dobrego, dlatego warto temu zapobiegać. Osoby, które zamierzają myć włosy swojej pociechy każdego dnia, powinny raz na jakiś czas zrezygnować z różnych preparatów i postawić tylko i wyłącznie na wodę.

Czym myć włosy dziecka?

Wszyscy wiemy, że skóra na głowie niemowlaka jest naprawdę delikatne, dlatego do mycia z pewnością nie powinniśmy stosować szamponów dla dorosłych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ich działanie jest o wiele za agresywne dla wrażliwej skóry maluchów. Korzystanie z takich preparatów może powodować niepożądane podrażnienia. W związku z tym kosmetyki dla dzieci powinny zawierać w swoim składzie tylko i wyłącznie łagodne składniki, które nie naruszają delikatnej skóry.

Świetnym rozwiązaniem są produkty z www.miniu.com.pl. Sklep ten oferuje nam kosmetyki, które w łagodny sposób myją skórę, jak i włosy głowy maluchów. Spłukiwanie tych środków jest bardzo proste, a włosy pozostają błyszczące oraz gładkie. Co więcej, w takich preparatach możemy znaleźć składniki, które odpowiedzialne są za ochronę bogactwa komórkowego skóry.

Dzieci, które borykają się z ciemieniuchą, powinny być myte specjalnym szamponem w piance przeznaczonym dla noworodków. Produkty tego typu odpowiedzialne są za regulację pracy gruczołów, dlatego eliminacja tej przypadłości przebiega bardzo szybko. Warto, aby preparat, jaki kupujemy, zawierał w swoim składzie kwas salicylowy, który odpowiedzialny jest za łagodzenie zmian skórnych powstających wskutek ciemieniuchy. Środek do mycia głowy malucha z ciemieniuchą powinien być również hipoalergiczny oraz bezpieczny od pierwszych dni życia noworodka. To bardzo ważne, gdyż niektóre szampony przeznaczone są dla nieco starszych dzieci i nie nadają się dla najmłodszych.

W jaki sposób pielęgnować włosy najmłodszych?

Wiele osób do suszenia włosów dziecka używa suszarki. Wbrew pozorom jest ona zbędna, a jej wykorzystywanie może znacząco osłabić włoki, czego nikt z nas nie chce. Jedyne co jest nam potrzebne to miękki oraz chłonny ręcznik, który świetni sprawdzi się po kąpieli. Niezwykle ważne jest również samo szczotkowanie. Nawet kiedy włosów jest bardzo mało, czynność ta bardzo dobrze wpłynie na ich kondycję. Jest to również sposób zapobiegania schorzenia, jakim jest ciemieniucha. W związku z tym włosy dziecka powinny być czesane każdego dnia. Działanie to powinny być przeprowadzane miękką szczotką, najlepiej taką, która wykonana jest z naturalnego włosia. Co z dziewczynkami? W ich wypadku należy unikać wiązania włosek gumkami, czy też spinania ich spinkami. Takie działanie uszkadza ich bardzo delikatną strukturę. Bardzo dobrym działaniem jest jednak podcinanie końcówek, gdyż zbyt długie włosy mogą przeszkadzać naszej pociesze.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0