Masaż tajski Warszawa – technika, sposób masażu i zalety

HomeKobiety

Masaż tajski Warszawa – technika, sposób masażu i zalety

Jak bezpiecznie trenować podczas epidemii koronawirusa?
Pierścionek z tanzanitem – biżuteria pełna egzotyki
Pielęgnacja włosów dziecka- co powinniśmy wiedzieć?

Potrzebujesz odmiany? Czegoś innego niż tradycyjny, delikatny masaż z olejkami lub balsamami i łagodne ugniatanie pleców? Czujesz, że jesteś zestresowany, masz obolałe mięśnie? W takim razie masaż tajski Warszawa jest dokładnie tym, czego szukasz!

W przeciwieństwie do większości technik, masaż tajski nie wymaga wykorzystania olejków ani żadnych innych substancji. Zamiast stołu do masażu, jest mata na podłodze. Zamiast relaksujących ruchów ślizgowych i ugniatających charakterystycznych dla bardziej popularnych form masażu, masaż tajski wykorzystuje techniki rozciągania, ciągnięcia i kołysania w celu złagodzenia napięcia oraz zwiększenia elastyczności i zakresu ruchu. Nazywa się ją czasami „jogą leniwej osoby”.

Jak wygląda masaż tajski w Warszawie?

Masaż tajski, czy to w Warszawie, Tajlandii czy gdziekolwiek indziej na świecie, wykonywany jest w pełnym ubraniu – najlepiej jak najluźniejszym i najwygodniejszym. Ma nie krępować ruchów, zapewniać swobodę oraz maksymalną wygodę.

Masażysta wykonujący masaż tajski Warszawa używa rąk, kolan, nóg i stóp, aby wykonać serię ćwiczeń przypominających jogę, a także stosuje głęboką kompresję mięśni, mobilizację stawów i akupresurę.

Czy masaż tajski jest bolesny?

Masaż tajski jest czasami opisywany jako bolesny, ale licencjonowany masażysta powinien wykorzystać Twoją informację zwrotną i dostosować stopień nacisku i rozciągania. Uciskanie wrażliwych zrostów włókien mięśniowych (zwanych „węzłami mięśniowymi”) może boleć, ale istnieje różnica między tego typu dyskomfortem i bólem spowodowanym nadmiernym lub niewłaściwym uciskiem a rozciąganiem.

Co warto wiedzieć przed masażem tajskim w Warszawie?

Typowy masaż tajski Warszawa trwa od 60 minut do nawet 2 godzin. Warto zabrać ze sobą luźne, wygodne ubranie. Przed masażem tajskim w Warszawie nie należy jeść ciężkiego posiłku – masaż wymaga sporo ruchu i nacisku.

Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta w klinice lub spa, przyjdź co najmniej 10 minut wcześniej, aby wypełnić niezbędne formularze i dokonać zmiany. W przeciwnym razie przyjdź co najmniej pięć minut wcześniej, aby mieć czas na przebranie się przed rozpoczęciem masażu.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz dyskomfort, poinformuj o tym masażystę.

Masaż tajski Warszawa – jakie daje korzyści?

Masaż tajski Warszawa często stosowany jest, aby łagodzić stres, różnego typu bóle oraz nawet problemy zdrowotne, które bywają powiązane mocno ze stresem. Mówi się również, że zwiększa energię i poprawia zakres ruchu i elastyczność. Często okazuje się, że w szczególności masaż tajski Warszawa przynosi korzyści lub łagodzi wiele różnych problemów zdrowotnych. W szczególności może:

  • Złagodzić napięciowe bóle głowy,
  • Zmniejszyć rodzaje bólu pleców (zazwyczaj podostry i przewlekły nieswoisty ból pleców),
  • Złagodzić bóle mięśni i spastyczność, a także sztywność i ból stawów,
  • Zwiększyć elastyczność i zakres ruchu,
  • Stymulować krążenie i drenaż limfatyczny,
  • Zwiększyć energię,
  • Uspokoić system nerwowy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0